Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Budynek warsztatów terapii zajęciowej w Belnie będzie miał nowy dach

środa, 27 maja 2020 15:47 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Stowarzyszenie Braterskie Serca z Belna otrzymało 34 tysiące złotych dofinansowania na remont i ociepleniu dachu budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej. Pieniądze pochodzą z budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Braterskie Serca prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych od 2012 roku, a od 2013 Warsztaty Terapii Zajęciowej. Mają one na celu kompleksową rehabilitację osób niepełnosprawnych zarówno na płaszczyźnie fizycznej, społecznej jak i zawodowej. Obecnie korzysta z nich 45 osób niepełnosprawnych, w tym siedem na wózkach inwalidzkich. Budynek, w którym odbywają się zajęcia został wybudowany ponad 50 lat temu i wymaga remontu. Najpilniejszy jest remont dachu.

Całkowita wartość szacunkowa inwestycji po wyłączeniu robót rozbiórkowych wynosi prawie 70 tysięcy złotych.

- W tym roku ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanych zostanie sześć obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Łącznie na dofinansowanie robót budowlanych przeznaczymy ponad milion złotych - informuje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ