Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Przekraczanie prędkości nie popłaca

wtorek, 26 maja 2020 09:25 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Pomimo wielu apeli mundurowych  o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Tylko w ciągu ostatniego weekendu, policjanci z opatowskiej drogówki zatrzymali czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Zwrot podatków

W piątek tuż po godzinie 19, w miejscowości Kurów do kontroli drogowej został zatrzymany 32-latek. Kierowca peugeota przekroczył dozwoloną prędkość o 64 kilometry. Natomiast w niedzielę po ósmej rano, również w Kurowie 31-latek jadąc dostawczym fiatem rozpędził się o 66 km/h szybciej niż było to dozwolone.

Kilka godzin później w tym samym miejscu, 46-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 55 kilometrów. Mężczyzna prócz mandatu za przekroczenie prędkości został ukarany również za brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Natomiast wieczorem w Przybysławicach na drodze krajowej nr 79, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. 26-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 112 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz dziesięcioma punktami karnymi.

W tego typu przypadkach policjanci zatrzymują prawa jazdy na trzy miesiące.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO