Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[WIDEO] Policyjny pościg za motocyklistą

poniedziałek, 18 maja 2020 13:40 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W piątek policjanci ze skarżyskiej drogówki po pościgu zatrzymali 35-latka. Mężczyzna kierując motocyklem marki yamaha nie zatrzymał się kontroli - jak się okazało był nietrzeźwy i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Kierował także mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Koronaw

W piątek przed godziną 20 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku pełnili służbę na terenie gminy Bliżyn. Uwagę mundurowych zwrócił motocyklista, który na pojeździe miał zamontowaną tablicę rejestracyjną przeznaczoną dla motorowerów. Stróże prawa postanowili więc zatrzymać do kontroli kierowcę yamahy.

 Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych 35-latek nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po jakimś czasie skręcił w leśną drogę – mundurowi próbowali zepchnąć motocykl z jezdni. Wtedy ścigany mężczyzna pobiegł do lasu.

 Policjanci szybko złapali uciekiniera - okazał się nim 35-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Badanie alkomatem wskazało, że miał w organizmie promil alkoholu. Wykonano także test na obecność narkotyków – jego wynik był pozytywny. Oprócz tego okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

35-latek trafił do aresztu - za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu pięć lat więzienia.

Wideo z nagraniem motocyklisty TUTAJ

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO