Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Majówka na świętokrzyskich drogach

poniedziałek, 04 maja 2020 11:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Długi weekend majowy za nami i choć w tym roku zdecydowanie różnił się on od tych z lat ubiegłych, na drogach województwa świętokrzyskiego służbę jak co roku pełniło więcej funkcjonariuszy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo osób udających się do miejsc wypoczynku w naszym regionie - szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rejony terenów zielonych czy akwenów.

Na naszych drogach można było spotkać większą liczbę patroli - funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają zasad ruchu drogowego, kontrolowali także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Upewniali się, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W ciągu ostatnich czterech dni na drogach województwa świętokrzyskiego odnotowano dziewięć wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 44 kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu. 45 osób przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, co skutkowało utratą uprawnień do kierowania na trzy miesiące.

Funkcjonariusze reagowali też na wszelkie naruszenia związane z obostrzeniami wprowadzonymi  z powodu epidemii koronawirusa. Dalej aktualne pozostają apele o przestrzeganie przepisów drogowych, a także stosowanie się do zaleceń instytucji państwowych. Mundurowi przypominają, że wprowadzone w całym kraju restrykcje mają na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się groźnej choroby - od naszej właściwej postawy może zależeć życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO