Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wojewoda ogłosił konkurs patriotyczny

piątek, 01 maja 2020 09:58 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

"Wykonaj polski symbol narodowy" - pod taką nazwą wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz ogłosił konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z naszego województwa. Do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

reporterm

Celem konkursu jest popularyzacja i edukacja na temat historii polskich symboli narodowych oraz kształtowanie właściwej postawy patriotycznej.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich i zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III), uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz uczniowie szkół średnich.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie, ale mają przedstawiać polski symbol narodowy tożsamy z tym zdefiniowanym obowiązującymi przepisami prawa. Muszą być zgłaszane indywidualnie, a każdy z autorów może nadesłać wyłącznie jedną pracę.

Zgłoszenia konkursowe trzeba przesłać do 15 maja. Zdjęcia prac (każdy uczestnik maksymalnie po trzy fotografie)  należy wysłać w formacie jpg e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w formie załączników do listu elektronicznego z dopiskiem: Konkurs pn. "Wykonaj polski symbol narodowy".

Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają nagrody rzeczowe. Ponadto trzy pierwsze prace w każdej z kategorii zostaną zaprezentowane na stronie internetowej i profilu Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku, a także podczas wystawy pokonkursowej w urzędzie.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie https://www.kielce.uw.gov.pl/

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO