Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Skradziony quad i motocykl wrócą do właścicieli

środa, 29 kwietnia 2020 13:53 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wartościowy quad i motocykl, skradzione na terenie Tomaszowa Lubelskiego i Niska, wrócą do właścicieli. W sprawie zatrzymany został 27-letni mieszkaniec gminy Złota - mężczyźnie grozi nawet pięć lat więzienia.

Koronaw

Pińczowscy kryminalni ustalili, że na jednej z posesji w gminie Złota może znajdować się pojazd pochodzący z kradzieży. Zebrane przez nich informacje potwierdziły się - policjanci odwiedzili podejrzanego 27-latka i zatrzymali go w momencie, gdy próbował ukryć skradzionego quada. Na widok mundurowych zaczął pchać czterokołowca w stronę lasu, a potem uciekać.

 Później tłumaczył, że pojazd otrzymał do naprawy od nieznajomego człowieka - nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego naprawy chciał dokonać w lesie. Wkrótce okazało się, że quad marki Suzuki wart był około 15 tysięcy złotych i został skradziony z posesji w Tomaszowie Lubelskim kilka dni temu.

Kilka chwil później, na terenie domu 27-latka, policjanci znaleźli motocykl marki Yamaha. Według mężczyzny ten pojazd również został mu dostarczony w celu naprawy. Okazało się jednak, że warty dwadzieścia tysięcy złotych jednoślad zniknął z terenu posesji w Nisku w sierpniu ubiegłego roku.

Zatrzymany 27-latek był już wielokrotnie notowany, między innymi za kradzieże. Tym razem grozi mu nawet pięć lat za kratkami.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO