Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Przestępcze wybryki niesfornej pary

środa, 22 kwietnia 2020 09:56 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Po raz kolejny za kratki policyjnego aresztu trafiła 30-letnia mieszkanka Skarżyska – Kamiennej. Tym razem kobieta podejrzewana jest o kilka przestępstw: uszkodzenie policyjnego radiowozu, znieważenie funkcjonariuszy, kradzież kosmetyków z drogerii i kradzież rejestratora monitoringu z lokalu gastronomicznego. Jej partner odpowie za kradzież perfum.

W niedzielny wieczór policjanci ze Skarżyska zostali wezwani do jednego z miejskich sklepów, gdzie został ujęty sprawca kradzieży alkoholu. Okazał się nim 32-letni mężczyzna – dobrze już znany stróżom prawa. W momencie kiedy mundurowi przeprowadzali interwencję, w okolicy sklepu pojawiła się wyraźnie zniecierpliwiona i nietrzeźwa partnerka złodziejaszka. Kobieta stojąc przed sklepem, głośno domagała się zwolnienia mężczyzny.

Kiedy jej żądania nie zostały spełnione, 30-latka podeszła do radiowozu i urwała lusterko. Następnie zaczęła znieważać słownie interweniujących funkcjonariuszy. W chwili kiedy policjanci wyszli ze sklepu i kierowali się do radiowozu, stojąca tam kobieta ciągle wykrzykiwała w ich stronę wulgaryzmy. W konsekwencji do policyjnego aresztu trafił nie tylko sprawca kradzieży, ale i jego nietrzeźwa partnerka.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 32-latek jest odpowiedzialny za kradzież markowych perfum wartych ponad sześćset złotych. Jego konkubentka ma zaś na sumieniu kradzieże z drogerii na łączną kwotę ponad tysiąca złotych. Oprócz tego kobieta ukradła router wi-fi i rejestrator monitoringu z lokalu gastronomicznego - wartość rzeczy wyceniono na 900 złotych. Straty jakie wyrządziła uszkadzając policyjny radiowóz wyniosły 1200 złotych.

Oboje dziś usłyszą zarzuty, a niebawem ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Za kradzieże grozi im kara pięcioletniego więzienia. Kobieta dodatkowo odpowie za uszkodzenie radiowozu i znieważenie policjantów.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO