Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Trzynaście nowych przypadków zakażenia COVID-19 w naszym regionie

poniedziałek, 20 kwietnia 2020 17:53 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

O trzynastu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regionie poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, w najnowszym komunikacie. W sumie w poniedziałek potwierdzono siedemnaście kolejnych zakażeń.

- Te osoby to ośmiu mieszkańców powiatu kieleckiego, dwie z powiatu starachowickiego oraz po jednej z powiatu włoszczowskiego, pińczowskiego i jędrzejowskiego – mówi Ewa Łukomska.

W poniedziałek w naszym regionie potwierdzono w sumie siedemnaście nowych przypadków zachorowań. W porannym raporcie informowano o czterech zakażeniach; były to trzy kobiety w sile wieku z powiatów: koneckiego, skarżyskiego i kieleckiego, a także starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego.

W sumie do tej pory na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 227 przypadków COVID-19, w tym cztery ofiary śmiertelne oraz siedem ozdrowień. Wedle danych sanitarnych z naszego regionu: 67 osób jest hospitalizowanych, 3185 poddanych kwarantannie, a 49 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO