Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Drugi dzień świąt – dwóch pijanych kierowców

wtorek, 14 kwietnia 2020 09:49 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, na terenie powiatu jędrzejowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Obaj wsiedli za kierownicę „pod wpływem” i… obaj swoją jazdę zakończyli w przydrożnych rowach. Teraz za swojego będą tłumaczyć się w sądzie.

Jedna z interwencji dotyczyła 47-letniego mieszkańca gminy Małogoszcz, który próbując wyjechać autem z terenu ogródków działkowych, wjechał do przydrożnego rowu. Świadkami zdarzenia byli policjanci patrolujący teren Małogoszczy, którzy natychmiast zainteresowali się nietypowym zachowaniem kierującego. Po sprawdzeniu alkomatem 47-latka okazało się, że w organizmie ma blisko 2,5 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na terenie gminy Wodzisław. Patrol ruchu drogowego zauważył mężczyznę kierującego skodą i postanowił zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna zaczął uciekać i  policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Po kilku chwilach kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i …wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że 44- latek z powiatu jędrzejowskiego miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania –grożą im kary pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO