Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[VIDEO] Nietrzeźwy przemierzał konno Kielce... Sypią się policyjne mandaty

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 18:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W związku z obecną sytuacją, świętokrzyscy mundurowi nie tylko codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną – sprawdzają także czy mieszkańcy województwa przestrzegają nowych zaleceń. Dwieście mandatów i pięćdziesiąt wniosków skierowanych do sądu – to bilans tylko wczorajszego dnia.

Jak informuje Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w ciągu ostatniej doby policjanci odwiedzili 4415 osób przebywających na kwarantannie.

- Niestety w dziewięciu przypadkach policjanci zetknęli się z nieobecnością osób w wyznaczonym miejscu. Poza takimi kontrolami, codziennie też sprawdzamy jak mieszkańcy przestrzegają nowych obostrzeń – piękna pogoda kojarzy się ze spotkaniami towarzyskimi w plenerze. Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji to jednak zabronione – wyjaśnia policjant.

W związku z gromadzeniem i przemieszczaniem się osób, świętokrzyscy policjanci interweniowali aż kilkaset razy.

- Przykładów bagatelizowania przepisów niestety nie brakuje. Można wspomnieć o mieszkańcach powiatu koneckiego, którzy postanowili spotkać się przy ognisku w lesie. Natomiast grupka młodych mężczyzn zgromadziła się na miejskim placu zabaw w Końskich by zjeść… chipsy we wspólnym towarzystwie – mówi Maciej Ślusarczyk.

Policjantom kieleckiego oddziału prewencji także nie brakuje pracy. Podjęli oni interwencję wobec 58-latka, który konno przemieszczał się po centrum naszego miasta. Nietrzeźwym pasjonatem konnej jazdy okazał się mieszkaniec gminy Daleszyce, a badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu. Mężczyzna podróżował w ten sposób z terenu powiatu starachowickiego - został ukarany został wysokim mandatem. 

Mundurowi przypominają, że spotkania w plenerze są zabronione, a wprowadzone zalecenia służą względom bezpieczeństwa.

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ