Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W Busku powstanie izolatorium dla osób chorych na koronawirusa

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 17:07 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Szpital Uzdrowiskowy "Krystyna" w Busku-Zdroju zostanie przekształcony w izolatorium, gdzie będą mogli przebywać zakażeni koronawirusem . Trafią tam pacjenci z całego województwa. Dziś Uzdrowisko podpisało w tej sprawie umowę z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym.

Jak informuje Wojciech Lubawski, prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój, izolatoria to miejsca przeznaczone dla pacjentów z łagodnym przebiegiem choroby COVID-19, którzy nie będą musieli korzystać np. z respiratorów.

– Rząd podjął decyzję, aby przygotowywać takie miejsca, które są zabezpieczeniem na wypadek szerszego rozwoju choroby. Na oddziałach zakaźnych szpitali może brakować miejsc, wtedy do izolatoriów trafią pacjenci z łagodnym przebiegiem choroby. Będą pod stałą opieką pielęgniarek, a w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia zostaną przewiezieni do szpitali  – tłumaczy Wojciech Lubawski.

– W "Krystynie" jest około 260 miejsc, mamy też ekipę pielęgniarek, która zajmie się chorymi. W sumie w sanatoriach jest około tysiąc miejsc, więc to naturalne, że w razie potrzeby takie budynki będą udostępniane – dodaje Wojciech Lubawski.

Prace w uzdrowisku będzie koordynował Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ