Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

NFZ zachęca do obejrzenia cyklu filmów „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”

poniedziałek, 30 marca 2020 14:04 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, Narodowy Fundusz Zdrowia przy współpracy specjalistów psychoterapii zrealizował cykl filmów  „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”. Już od wtorku, 31 marca, będą one dostępne na kanale YouTube.

– Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i oprócz tego, że musimy dbać o swoje zdrowie fizyczne, w tym szczególnym czasie ważne jest także zadbanie o sferę psychiczną – podkreśla Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

– Część osób zapewne zadaje sobie wiele pytań i zastanawia się, jak rozwiązać swoje problemy i lęki związane z pandemią. Naprzeciw temu wychodzi Akademia NFZ i już od wtorku 31 marca na YouTube będzie publikować filmy z cyklu  „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”. Każdy z filmów zostanie poświęcony innemu zagadnieniu, np. strach i lęk, izolacja społeczna, lęk o zdrowie i życie, lęk o utratę pracy, utrata kontroli nad życiem czy konflikty w rodzinie. Cykl będzie składał się z 10 podcastów, każdy po około 10 minut. Zachęcamy serdecznie do oglądania tych filmów, ściągania oraz przekazywania dalej  – uzupełnia Beata Szczepanek.

Podcasty przygotowane są wspólnie z psychologami - każdy prezentuje rozmowę z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, specjalizującą się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów, chorób przewlekłych, żałoby, wykładowcą uniwersyteckim, działaczem społecznym i prezesem fundacji StomaLife. Link do filmuzapowiadający cykl.: https://youtu.be/JHIPgNNpFcU

Plan podcastów:

  1. Lęk -co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
  2. Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi
  3. Kontrola -jak jej nie stracić?
  4. Konflikty w rodzinie -jak do nich nie dopuścić?
  5. Obniżenie nastroju -zrób nowy plan
  6. Lęk przed utratą pracy  -jak sobie z nim poradzić?
  7. Techniki relaksacji -jak się zregenerować?
  8. Społeczna odpowiedzialność -myśl o innych
  9. Zespół stresu pourazowego -jak zadbać o swoją przyszłość?
  10. Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ