Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[VIDEO] Wieczorny pościg za pijanym kierowcą

poniedziałek, 30 marca 2020 11:15 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Ponad dwa promile alkoholu – tyle miał w organizmie kierowca volkswagena, który nie zatrzymał się w piątek do kontroli i uciekał przed policjantami. Pościg rozpoczął się w Daleszycach, a zakończył się na ulicy Prostej w Kielcach.

W piątek po godzinie osiemnastej, na jednym ze skrzyżowań w Domaszowicach, policjanci ruchu drogowego zauważyli osobowego volkswagena. Jego kierowca wjechał na skrzyżowanie, pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. W związku z wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Kierowca mimo świetlnych i dźwiękowych sygnałów do zatrzymania , przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci poinformowali dyżurnego o zaistniałej sytuacji i podjęli pościg za kierującym. Mimo używania sygnalizacji nie pozostawiającej wątpliwości, że kierowca ma do czynienia z policjantami, mężczyzna nadal nie zatrzymywał się uciekając. Pościg zakończył się po kilkunastu minutach, już w Kielcach na ulicy Prostej.

Kierowcą okazał się  50-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli - grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. W odrębnym postępowaniu odpowie za popełnione podczas ucieczki wykroczenia.

Wideo z pościgu za kierowcą TUTAJ

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ