Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasisty. Odbywają się zdalnie

poniedziałek, 30 marca 2020 10:25 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ósmoklasiści rozpoczęli próbne egzaminy. Z powodu zamkniętych szkół odbywają się one zdalnie. Pierwszym przedmiotem, z którym mierzą się uczniowie, jest język polski.

Pożyczka okey

Materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów przygotowały Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne. Uczniowie będą sprawdzać swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Do wyboru mają język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Zainteresowane szkoły przeprowadzają próbę od 30 marca do 1 kwietnia.

Materiały egzaminacyjne obejmują zarówno arkusze w wersji standardowej, jak dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostały zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Zadania można rozwiązywać na ekranie komputera lub je wydrukować. Przy rozwiązywaniu testu powinny być stosować zasady obowiązujące na prawdziwym egzaminie, takie jak nieprzekraczanie maksymalnego dozwolonego czasu i niekorzystanie z niedozwolonych pomocy. Wypełnione arkusze uczniowie wysyłają do nauczyciela.

W dwóch następnych dniach CKE udostępni kolejno arkusze z matematyki i języków obcych. Rozwiązania zostaną opublikowane 8 kwietnia.

Przeprowadzenie próbnych egzaminów jest dobrowolne. Sprawdzamy jak wygląda realizacja tego zadania w naszym regionie.

Nowy numer!
21/2020 21/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ