Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[VIDEO] Uciekał przed policjantami. Był nietrzeźwy

sobota, 28 marca 2020 11:44 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 50-latek kierujący volkswagenem, który w piątkowy wieczór nie zatrzymał sie do kontroli w Domaszowicach i uciekał przed policjantami. Pościg zakończył się w Kielcach na ulicy Prostej.

W piątek po godzinie 18 na skrzyżowaniu w Domaszowicach policjanci z grupy Speed, pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem z wideo rejestratorem zauważyli volkswagena, który wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła. W związku z wykroczeniem policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli, ale kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać.

Policjanci poinformowali o sytuacji dyżurnego i podjęli pościg, który zakończył się po kilkunastu minutach w Kielcach na ulicy Prostej. Okazało się, że za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił uciekając przed policjantami.

 Poniżej nagranie z pościgu. Źródło: KWP Kielce

Nowy numer!
22/2020 22/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ