Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

piątek, 27 marca 2020 12:00 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Godną naśladowania postawą wykazali się pasażerowie oraz kierowca osobowego iveco. Dzięki nim nietrzeźwy 55-latek zakończył swoją podróż i został zatrzymany przez policję. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do dwóch lat więzienia i co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj przed południem, w rejonie stacji paliw w Wąchocku, podróżujący autem osobowym mężczyźni zauważyli samochód, którego kierowca zachowywał się w budzący podejrzenia sposób. Zmusił on kierującego iveco do gwałtownego hamowania, następnie zatrzymał pojazd i wysiadł z niego, chwiejąc się na nogach i krzycząc. Mężczyźni zorientowali się, że 55-latek prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Jeden z podróżujących stanął przed maską skody, chcąc uniemożliwić pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Ten jednak ruszył i odjechał, więc mężczyźni pojechali w ślad za nim. W Starachowicach nietrzeźwy 55-latek nagle zatrzymał auto na środku drogi i wysiadł. Wtedy mężczyźni ujęli go i zadzwonili po policję.

Jak się okazało, kierujący skodą to 55-letni mieszkaniec Wąchocka, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozi mu do dwóch lat za kratkami i co najmniej  trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO