Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zbiórka dla Szpitala Wojewódzkiego na walkę z koronawirusem. Pomóc może każdy

środa, 25 marca 2020 14:50 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Na platformie pomagam.pl trwa zbiórka na doposażenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w sprzęt, który pomoże w walce z koronawirusem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane m.in. na respiratory, maski, gogle, odzież ochronną oraz środki odkażające.

"Jako Stowarzyszenie jesteśmy w stałym kontakcie tak z ordynator Oddziału Onkologicznego który wspieramy regularnie, jak również z dyrekcją całego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Działamy pod presją czasu, niedoborem praktycznie wszystkiego, co znacząco utrudnia proces zamawiania, ale i finansowania (każde nowe zamówienie jest praktycznie w innej, wyższej cenie). Żeby zobrazować temat - koszt jednego respiratora przenośnego to obecnie ok. 20 tys. zł, a respirator stacjonarny to wydatek rzędu ok. 100 tys. zł" –  pisze na portalu pomagam.pl Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom, które jest organizatorem zbiórki.

"Otwieramy zbiórkę na pomagam.pl, a środki, które będą ją zasilać będziemy przeznaczać na doposażenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w sprzęt w postaci: respiratorów, masek, gogli, odzieży ochronnej czy środków odkażających lub przekażemy bezpośrednio do szpitala aby mógł sam sfinansować najszybszą ścieżką najbardziej potrzebny sprzęt" – czytamy w dalszej części komunikatu.

Pieniądze można wpłacać pod linkiem: https://pomagam.pl/cydka8bm?fbclid=IwAR2G316hClEv1NIl5ILGrhCRNTgqui0fv3g2swdZVZUzy48YYK5VbL63GrI

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO