Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

REGION

PKP buduje wiadukty

czwartek, 19 marca 2020 13:54 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: PKP
Weronika Kępa

Obok kursujących Centralną Magistralą Kolejową pociągów w województwie świętokrzyskim budowane są nowe wiadukty. Jak zapewnia PKP, obiekty zwiększą poziom bezpieczeństwa i pozwolą na podniesienie prędkości pociągów między innymi z Warszawy do Krakowa i Katowic.

Wiadukty w Koziej Wsi i Motycznie pozwolą na zwiększenie prędkości przejeżdżających pociągów do ponad 200 km/h oraz usprawnią ruch drogowy poprzez wyeliminowanie oczekiwania kierowców przed rogatkami. Na każdym wiadukcie pojawią się dwa pasy jezdni o szerokości trzech metrów. Z rozwiązania skorzystają również piesi i rowerzyści.

Jak informuje Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP, na obu budowach gotowe są już po dwie z czterech podpór wiaduktów. Dźwigi i specjalistyczny sprzęt wykonał konstrukcje stalowe i betonowanie. Teraz wykonawca, po wzmocnieniu podłoża i przygotowaniu fundamentów, buduje kolejne podpory.

Inwestycja to część większego projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”, finansowanego ze środków budżetowych.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO