Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nieodwzajemniona miłość i … agresywny stalking

piątek, 14 lutego 2020 13:50 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nawet trzy lata pozbawienia wolności grożą 28-letniemu mieszkańcowi powiatu kieleckiego. Został on zatrzymany przez mundurowych ze skarżyskiej jednostki – jest podejrzany o uporczywe nękanie 27- letniej mieszkanki Kielc.

W ubiegły wtorek około dwudziestej dyżurny z komisariatu w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu. Jak się później okazało, młoda kobieta padła ofiarą stalkera. Z jej relacji wynikało, że po zakończeniu pracy poszła na parking do swojego auta – tam czekał już na nią mężczyzna, który od jakiegoś czasu notorycznie do niej wydzwaniał.

28-latek wysyłał również do kobiety wiadomości na popularnym komunikatorze, śledził ją, nachodził w pracy i miejscu zamieszkania – wszystko po to, by ta odwzajemniła jego uczucia. Kiedy jednak nic nie wskórał, postanowił zaproponować 27-latce kolację i wspólny wieczór. Po kolejnej odmowie doszło do szarpaniny i ostrej wymiany zdań – ostatecznie sprawca zabrał kobiecie telefon.

Sandomierscy funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego adoratora – prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Grożą mu nawet trzy lata za kratkami.

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ