Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Busy i ciężarówki pod lupą policjantów – niemal siedemset kontroli jednego dnia

piątek, 14 lutego 2020 13:02 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

12 lutego świętokrzyscy policjanci po raz kolejni przeprowadzili akcję „Truck & Bus”. Działania mundurowych miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a szczególną uwagę policjanci zwracali na busy i ciężarówki.

Jak informuje mł. asp. Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, kontrole odbywały się na terenie całego województwa.

- Głównym celem funkcjonariuszy było ujawnianie i eliminowanie z ruchu wszystkich tych, którzy naruszają prawo drogowe – zwłaszcza wśród przewoźników transportu drogowego. Podczas działań mundurowi skontrolowali blisko siedemset pojazdów, z czego trzydzieści jeden to autobusy, a niemal trzysta to ciężarówki. W ciągu jednego dnia policjanci nałożyli 271 mandatów za wykroczenia w ruchu drogowym i zatrzymali 71 dowodów rejestracyjnych w związku z niesprawnością techniczną pojazdów – wylicza Damian Janus.

Wśród wszystkich mandatów, 145 nałożonych zostało za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali także dwóch kierowców pod wpływem alkoholu.

Nowy numer!
13/2020 13/2020
REPORTER
POSŁUCHAJ
AUDYCJE
WIDEO