Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Narkotykowe zatrzymanie – amfetamina, marihuana i środki psychotropowe

piątek, 14 lutego 2020 10:10 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci ze Starachowic zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lat, którzy podejrzani są o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli niemal 120 gramów białego proszku – najprawdopodobniej amfetaminy, 10 gramów suszu roślinnego i cztery tabletki środków psychotropowych.

We wtorek po południu na jednym z parkingów w Wąchocku, funkcjonariusze zauważyli dwa zaparkowane obok siebie pojazdy. W samochodach znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta – ich nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas kontroli osobistej 31-latka znaleziono u niego cztery tabletki leków psychotropowych, a wewnątrz osobowego volkswagena dwie torebki z białym proszkiem i dwie z suszem roślinnym.

W kolejnym aucie mundurowi ujawnili saszetkę z kilkoma torebkami amfetaminy, susz roślinny i wagę elektroniczną. Badanie narkotestem wykazało, że dwaj mężczyźni byli pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 34-latka znaleziono kolejne dwie porcje amfetaminy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, a nielegalne środki do laboratorium kryminalistycznego.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty – 31-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu nawet dziesięć lat więzienia. 34-latkowi za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat za kratkami.

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ