Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Relikwie świętej siostry Faustyny w ŚCO

czwartek, 13 lutego 2020 07:47 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Relikwie świętej siostry Faustyny zostaną dziś wprowadzone do kaplicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

– Szpital onkologiczny to szczególne miejsce, które stanowi bardzo cienką linię pomiędzy niebem, a ziemią. To w szpitalu często uświadamiamy sobie czym jest życie i kim jest człowiek. Widzimy, że w leczeniu ważne jest nie tylko zajęcie się ciałem ale i duchem – mówi prof. Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

– Dla wielu pacjentów modlitwa i obecność w kaplicy jest wytchnieniem w chorobie. W chwilach bezsilności człowiek ucieka się do Boga, a jednym z pośredników w drodze do Pana jest święta Faustyna. Cieszę się, że pragnienia moje i chorych się spełniają i decyzją biskupa Jana Piotrowskiego i Matki Generalnej do kaplicy ŚCO będą wprowadzone relikwie świętej Faustyny – mówi prof. Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

Święta Faustyna była zakonnicą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Jej na pozór zwyczajne życie kryło w sobie niezwykłą głębię zjednoczenia z Bogiem i wielką prorocką misję, którą powierzył jej Bóg. Doznała wielu nadzwyczajnych łask, osiągając szczyty zjednoczenia z Bogiem na ziemi. Przez nią Jezus przypomniał światu biblijną prawdę o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka i wezwał do głoszenia jej światu z nową mocą.

W kaplicy ŚCO znajdują się już relikwie św. Jana Pawła i św. ojca Pio.

Nowy numer!
13/2020 13/2020
REPORTER
POSŁUCHAJ
AUDYCJE
WIDEO