Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Sejmik przeciwko promocji ideologii LGBT

środa, 19 czerwca 2019 18:22 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

„My, Radni Województwa Świętokrzyskiego wyrażamy swoją głęboką dezaprobatę i zdecydowany sprzeciw wobec prowadzonych przez liberalne środowiska polityczne i społeczne prób promocji ideologii opartej na afirmacji LGBT stojących w jawnej sprzeczności z dziedzictwem kulturowym i wielowiekowymi tradycjami chrześcijańskimi, nie tylko regionu Świętego Krzyża, ale również Polski i Europy” – czytamy w przyjętym stanowisku Sejmiku. 

– Chcemy zwrócić uwagę, że nadmierne preferowanie ideologii takich jak jest szkodliwe – mówił Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Projekt uchwały zgłosił Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. – Stanowisko nie potępia, ale zwraca uwagę na pewne niebezpieczeństwa. Jako władza publiczne musimy reagować. Zwłaszcza, że  środowiska LGBT będą chciały zorganizować w Kielcach tzw. marsz równości. Jak one wyglądają, mogliśmy zaobserwować w Gdańsku i Warszawie. Kipiały one nienawiścią wobec ludzi wierzących, Kościoła katolickiego i osób ceniących konserwatywne wartości – zauważył Andrzej Pruś. Przypomnijmy, że kielecki marsz planowany jest na 13 lipca. Budzi on kontrowersje, a wiele organizacji protestuje przeciwko jego przeprowadzeniu.

– Stanowimy część władzy publicznej, a działania władzy publicznej oparte na niechęci dla jakiejkolwiek grupy społecznej stanowią realne zagrożenie dla fundamentów demokracji. W związku z tym wymagają stanowczego sprzeciwu – mówił z kolei radny Jan Maćkowiak. – Ja sobie nie życzę, żeby moje dzieci i wnuki były zagrożone działaniami tych środowisk. Widzieliśmy w jaki sposób obrażano chrześcijańskie wartości i symbole – odpowiedział Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Ostatecznie za uchwałą zagłosowało 16 radnych. Przeciw było dwóch.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO