Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»240 milionów z rządowego programu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

240 milionów z rządowego programu

Kielce / 25 lutego 2019 / Tekst

Prawie 240 milionów złotych zostanie przekazanych samorządom w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór do programy rozpoczyna się 4 marca.

– Już dziś wysyłamy listy do każdego samorządu województwa świętokrzyskiego z informacją o tym, aby się przygotowali do tego naboru. Będziemy go ogłaszali w poniedziałek. Tak jak już wielokrotnie mówiliśmy ma on wprowadzić nowa jakość. Będą mogły być realizowane zadania wieloletnie. Czekamy na wnioski. Jestem przekonana, że samorządy są przygotowane, ponieważ przekazaliśmy wszystkim jednostkom informacje na temat tego co będziemy oceniać podczas naboru. Ważnym elementem będzie to, żeby znalazły się tam zadania wskazane w programie „Bezpieczni na 5+”. Ich listę ogłosimy pewnie jeszcze w tym tygodniu – wyjaśnia Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane będą na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych, budowy mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna