Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»200 miejsc stażowych dla bezrobotnych

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

200 miejsc stażowych dla bezrobotnych

Kielce / 14 stycznia 2020 / Tekst

W przyszłym tygodniu w Powiatowym Urzędzie Pracy ruszy nabór wniosków o zorganizowanie stażu. Łącznie na bezrobotnych czeka 200 miejsc, po 100 z  dwóch projektów, skierowanych do różnych grup wiekowych.

Pierwszy projekt pod hasłem "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kieleckim" adresowany jest do osób do 29 roku życia zarejestrowanych w PUP Kielce. – Kandydaci muszą spełniać kilka warunków, przede wszystkim nie pracować, nie kształcić się w trybie stacjonarnym oraz nie korzystać ze szkoleń. Sfinansujemy dla nich 100 miejsc stażu, maksymalnie na 6 miesięcy. Kolejne 100 stanowisk będzie przygotowanych dla osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia – mówi Marta Rojek kierownik referatu instrumentów rynku pracy w PUP. Z drugiego projektu mogą skorzystać wszystkie bezrobotne kobiety spełniające kryterium wieku oraz mężczyźni należący do jednej z 4 grup: osoba po 50 roku życia, długotrwale bezrobotna, o niskich kwalifikacjach lub z  orzeczeniem o niepełnosprawności.

Wnioski o organizację stażu można składać od 20 do 23 stycznia w punkcie obsługi klienta w siedzibie PUP w Kielcach przy ulicy Kolberga.

ZOSTAW KOMENTARZ