Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Droga do przebudowy. Bo tego potrzebuje inwestor

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 16:20 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
narai chal | Shutterstock
Dariusz Skrzyniarz

Przebudują drogę powiatową, która jest w dobrym stanie, bo inwestor chce zbudować potężny zakład za ponad 50 milionów złotych. Jędrzejowski Zarząd Dróg Powiatowych, w Sędziszowie na długości około 750 metrów zbuduje nową jezdnię o szerokości 6 metrów. Prace będą kosztowały 1,5 miliona złotych. Nieopodal powstanie terminal przeładunkowy gazu płynnego firmy GASPOL. W placówce znajdzie pracę nawet ponad 150 osób.

- Znalazł się inwestor dla Sędziszowa. Jest mu potrzebna bocznica na szeroki to. Tak się składa, że skrzyżowanie torów z drogą byłoby pod kątem zbyt ostrym. Zatem trzeba przebudować naszą drogę, która jest w całkiem dobrym stanie. To skrzyżowanie musimy tak wyprofilować, by byłoby ono mniej więcej pod kątem prostym - mówi Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski.

Finansowanie na inwestycję pozyskano z kilku źródeł. Po 30 procent kosztów dołożą: gmina Sędziszów, powiat jędrzejowski i inwestor, który na terenie prawie 100 ha planuje wybudować terminal przeładunkowy.

Inwestycję drogową dofinansował samorząd wojewódzki kwotą 100 tysięcy złotych. Firma GASPOL w okolicach Sędziszowa, w transporcie kolejowym chce przeprowadzać przeładunki około 200 tysięcy ton gazu płynnego i 50 tysięcy ton gazu płynnego.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO