Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»17,5 mln zł długów za rachunki telefoniczne

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

17,5 mln zł długów za rachunki telefoniczne

Świętokrzyskie / 20 marca 2017 / Tekst
archiwum archiwum

17,5 mln złotych to łączna wartość niezapłaconych rachunków za telefon w województwie świętokrzyskim - wynika z obliczeń Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Choć kwota wydaje się by ć astronomiczna, to i tak stawia nas w czołówce... najrzetelniejszych klientów telekomów.

W rankingu najrzetelniejszych klientów firm telekomunikacyjnych wyprzedzają nas jedynie abonenci z woj. podlaskiego, którzy winni są opoeratorom 15,2 mln złotych. Tuż za świętokrzyskim plasują się kliencie z Opolszczyzny, których łączna kwota zaległych zobowiązań za usługi telekomunikacyjne wynosi 19,4 mln złotych.

Na dugim biegunie są mieszkańcy województwa śląskiego, którzy zalegają za rachunki telefoniczne ponad 127 mln złotych. - Zaraz za nimi znajdują osoby pochodzące z Mazowsza, z zadłużeniem około 94,3 mln zł, a niechlubną trójkę zamykają Dolnoślązacy (91 mln zł) - informuje Krajowy Rejestr Długów.

Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów, najwięcej dłużników telefonicznych pochodzi z miejscowości liczących do 10 tys. mieszkańców. Ta grupa stanowi prawie 33 proc. wszystkich dłużników, a ma do oddania 30 proc. wartości całego długu. Dla porównania w największych polskich miastach mieszka niespełna 16 proc. zalegających z rachunkami telefonicznymi, a jeśli dodać tych z miast powyżej 100 tys. mieszkańców, to odsetek ten sięga 30,5 proc.- Statystycznie w większych miastach mieszka więcej osób, więc wydawać by się mogło, że również więcej dłużników-abonentów. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Najwięcej dłużników pochodzi z mniejszych miejscowości. Przypuszczalnie dlatego, że przeważnie mniej zarabiają, a w przypadku zwolnienia z pracy, częściej mają problem ze znalezieniem nowej posady - komentuje prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA Adam Łącki

Jak wynika z danych zgromadzonych przez KRD prawie 60 proc. dłużników-abonentów stanowią mężczyźni, którzy mają do oddania wierzycielom ponad 496 mln zł. W podziale na wiek, najczęściej faktur za telefon nie płacą osoby między 26–35 rokiem życia, którzy łącznie winni są operatorom blisko 243,6 mln zł. Najmniej liczną grupę dłużników firm telekomuniacyjnych stanowią osoby powyżej 65 roku życia, które łącznie mają do oddania 48 mln zł.- Osoby w wielu 26-35 lat, żyją chwilą i nie przejmują się zaciągniętymi zobowiązaniami. Zwracają natomiast uwagę na trendy i nowości w świecie telefonii komórkowej. Są również bardzo podatni na reklamy. Często, kiedy pojawia się nowy model telefonu komórkowego, zmieniają operatora, by posiadać najnowsze urządzenie, jednocześnie zapominają o podpisanym już wcześniej zobowiązaniu - ocenia cytowany w raporcie KRD prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso Jakub Kostecki.

mjk | za: krd.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna