Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»100 tysięcy dla młodych rolników

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

100 tysięcy dla młodych rolników

Kielce / 09 lipca 2018 / Tekst

Do 30 lipca będzie można złożyć wniosek o bezzwrotną premię dla młodych rolników. Wysokość dofinansowania wynosi 100 tysięcy złotych.

Niezbędne dokumenty należy składać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Do uzyskania pomocy uprawnieni są rolnicy, którzy nie ukończyli 40 lat, posiadają kwalifikacje zawodowe wynikające z posiadanego wykształcenia albo wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie, bądź zobowiążą się do ich uzupełnienia, przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku rozpoczęli prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha, przedłożą biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa, najpóźniej w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy rozpoczną prowadzenie gospodarstwa.

Premia wypłacana jest w dwóch transzach. Pierwszą, w wysokości 80 tysięcy złotych, rolnik otrzymuje po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy. Drugą, w wysokości 20 tysięcy złotych, uzyska po zrealizowaniu złożonego biznesplanu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna