Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»100 tysięcy dla młodych rolników

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

100 tysięcy dla młodych rolników

Kielce / 09 lipca 2018 / Tekst

Do 30 lipca będzie można złożyć wniosek o bezzwrotną premię dla młodych rolników. Wysokość dofinansowania wynosi 100 tysięcy złotych.

Niezbędne dokumenty należy składać w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Do uzyskania pomocy uprawnieni są rolnicy, którzy nie ukończyli 40 lat, posiadają kwalifikacje zawodowe wynikające z posiadanego wykształcenia albo wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie, bądź zobowiążą się do ich uzupełnienia, przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku rozpoczęli prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha, przedłożą biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa, najpóźniej w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy rozpoczną prowadzenie gospodarstwa.

Premia wypłacana jest w dwóch transzach. Pierwszą, w wysokości 80 tysięcy złotych, rolnik otrzymuje po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy. Drugą, w wysokości 20 tysięcy złotych, uzyska po zrealizowaniu złożonego biznesplanu.

ZOSTAW KOMENTARZ