Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»100 litrów krwi na 100-lecie Policji

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

100 litrów krwi na 100-lecie Policji

14 lutego 2019 / Tekst

Policja Świętokrzyska oraz Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Kielcach zainaugurowali akcję "100 litrów krwi na 100-lecie Policji". Funkcjonariusze, chcą w ten sposób nie tylko uczcić okrągłą rocznicę powstania instytucji, ale też pomóc potrzebującym.

Akcja "100 litrów krwi  na 100-lecie Policji", łączy się z długoletnim działaniem funkcjonariuszy pod hasłem "Nie rozlewaj krwi na drodze". - Chcemy zachęcać do oddawania krwi, wszystkich, którzy mogą to zrobić. Krew to bezcenny dar, nie da się go kupić - mówił podczas inauguracji akcji   Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak. -Chcieliśmy również w ten sposób uhonorować setną rocznicę powstania Policji państwowej. Świętować będziemy na różne sposoby m.in., włączając się w akcje charytatywne - uzupełnił Komendant Wojewódzki.

Krzysztof Strzelczyk Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad podkreślił, że pracownicy tej instytucji systematycznie oddają krew, jednak nigdy nie mieli okazji włączyć się w przedsięwzięcie zorganizowane. -Jestem bardzo zadowolony z przyłączenia się do tego szczytnego celu, mam nadzieję, że planowane działania przyniosą spore zasoby bezcennego leku jakim jest krew - dodał dyrektor.

-Centrum Krwiodawstwa cieszy się z każdej inicjatywy w celu prorogowania krwiodawstwa .  Krew jest potrzebna nieustannie, nie można jej niczym zastąpić. Funkcjonariusze i pracownicy służby drogowej systematycznie oddają krew, ale wszelkiego rodzaju akcje sprawiają, że chętnych jest jeszcze więcej - mówiła podczas czwartkowej konferencji zastępca dyrektora do spraw medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Kielcach Zdzisława Sitarz – Żelazna.

Do akcji "100 litrów krwi na 100-lecie Policji", może przyłączyć się każdy. Przed oddaniem tego cennego leku, należy poinformować w rejestracji, chęć przyłączenia do policyjnego klubu HDK 23.

ZOSTAW KOMENTARZ