Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»100 litrów krwi na 100-lecie Policji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

100 litrów krwi na 100-lecie Policji

14 lutego 2019 / Tekst

Policja Świętokrzyska oraz Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Kielcach zainaugurowali akcję "100 litrów krwi na 100-lecie Policji". Funkcjonariusze, chcą w ten sposób nie tylko uczcić okrągłą rocznicę powstania instytucji, ale też pomóc potrzebującym.

Akcja "100 litrów krwi  na 100-lecie Policji", łączy się z długoletnim działaniem funkcjonariuszy pod hasłem "Nie rozlewaj krwi na drodze". - Chcemy zachęcać do oddawania krwi, wszystkich, którzy mogą to zrobić. Krew to bezcenny dar, nie da się go kupić - mówił podczas inauguracji akcji   Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak. -Chcieliśmy również w ten sposób uhonorować setną rocznicę powstania Policji państwowej. Świętować będziemy na różne sposoby m.in., włączając się w akcje charytatywne - uzupełnił Komendant Wojewódzki.

Krzysztof Strzelczyk Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad podkreślił, że pracownicy tej instytucji systematycznie oddają krew, jednak nigdy nie mieli okazji włączyć się w przedsięwzięcie zorganizowane. -Jestem bardzo zadowolony z przyłączenia się do tego szczytnego celu, mam nadzieję, że planowane działania przyniosą spore zasoby bezcennego leku jakim jest krew - dodał dyrektor.

-Centrum Krwiodawstwa cieszy się z każdej inicjatywy w celu prorogowania krwiodawstwa .  Krew jest potrzebna nieustannie, nie można jej niczym zastąpić. Funkcjonariusze i pracownicy służby drogowej systematycznie oddają krew, ale wszelkiego rodzaju akcje sprawiają, że chętnych jest jeszcze więcej - mówiła podczas czwartkowej konferencji zastępca dyrektora do spraw medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Kielcach Zdzisława Sitarz – Żelazna.

Do akcji "100 litrów krwi na 100-lecie Policji", może przyłączyć się każdy. Przed oddaniem tego cennego leku, należy poinformować w rejestracji, chęć przyłączenia do policyjnego klubu HDK 23.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna