Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

„1, 2, 3 rodzicem będziesz Ty” Nie bądź bierny, możesz pomóc

wtorek, 29 września 2020 20:00 / Autor: Radio eM

„1, 2, 3 rodzicem będziesz Ty” Nie bądź bierny, możesz pomóc Stowarzyszenie „My Future” zaprasza na premierę drugiej części spotu dotyczącego adopcji i rodzin zastępczych.

Spoty powstają w ramach projektu „Raz, dwa, trzy. Rodzicem, będziesz Ty”. Kampanię wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Spoty mają zachęcić małżeństwa lub osoby samotne do zdecydowania się na to, by zostać rodziną zastępczą lub zaadoptować dziecko.

- Rodzice są potrzebni do pomagania dzieciom. Do robienia kanapek, do pilnowania, do kochania. (...) Rodziców kocham najbardziej za wszystko, co dla mnie robią - tak wypowiadały się dzieci w pierwszym ze spotów kampanii.

Niestety, w Polsce i w Kielcach są dzieci, które nie zaznały rodzinnego ciepła. W naszym mieście jest 170 rodzin, w których aktualnie przebywa 240 dzieci. Pary, które chciałby dołączyć do grona opiekunów zastępczych, mogą kontaktować się ze Stowarzyszeniem "My future" lub z Ośrodkiem Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach.

Zapraszamy do zobaczenia najnowszego spotu kampanii „1, 2, 3 rodzicem będziesz Ty”, w którym udział wzięli m.in. Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i Joanna Kasperek, aktorka Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO