Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Gościem audycji „ABC Zdrowia” był dr Leszek Smorąg.

Temat: Europejski tydzień profilaktyki raka szyjki macicy. 

Audycję prowadziła Aleksandra Niemczyk. 

 

Zdaniem Naczelnej Rady Lekarskiej w Polsce brakuje ponad 60 tysięcy lekarzy. Jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o liczbę specjalistów przypadających na jeden tysiąc mieszkańców. Potwierdzenie niechlubnych statystyk możemy także zaobserwować w województwie świętokrzyskim. Lecznice w regionie borykają się z brakami kadrowymi i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

Rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W związku z nim Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. W ramach jednej wizyty pacjentki będę mogły wykonać dwa badania, cytologię klasyczną i cytologię na podłożu płynnym.

Relikwie św. siostry Faustyny w ŚCO

wtorek, 14 stycznia 2020 11:30

Relikwie świętej siostry Faustyny znajdą się w kaplicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Uroczyste ich wprowadzenie odbędzie się 13 lutego.

W najbliższą sobotę, 7 grudnia, Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na białą sobotę. W ramach wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Specjaliści z Kliniki Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wykonali pierwsze, innowacyjne zabiegi urologiczne.  Dzięki małoinwazyjnemu rozwiązaniu pacjenci zostają uwolnieni od nefrostomii, czyli życia z workiem przyczepionym do nogi do którego spływa mocz.

Strona 1 z 12