Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Będą promować numer 112

piątek, 10 lutego 2017 15:13

Konkursy, zabawy i spektakl „Kłopoty Misia Zdzisia” Teatru Moralitet z Krakowa – wszystko w temacie bezpieczeństwa. Takie atrakcje czekają na mieszkańców regionu z okazji europejskiego dnia numeru alarmowego 112. Akcja edukacyjna odbędzie się w galerii Echo i kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży.

112 na ratunek

piątek, 10 lutego 2017 09:04

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Europejski Dzień numeru 112. - Ten numer integruje wszystkie służby. Często w stresie nie wiemy, na który z numerów alarmowych powinniśmy zadzwonić. Operator numeru 112 zadecyduje za nas, którą ze służb należy zawiadomić w konkretnej sytuacji - powiedział Michał Warszawski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzystowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego  w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Fałszywe połączenia wciąż problemem

czwartek, 09 lutego 2017 15:16

Telefon na numer 112 może uratować zdrowie lub życie. Niestety wciąż wielu ludzi traktuje go lekkomyślnie. Kiepscy żartownisie dzwonią, by zapytać kiedy przyjedzie autobus, zamówić pizzę czy wylać na osobę po drugiej stronie swoje frustracje. Takie połączenia blokują tę ważną linię i mogą spowodować, że do kogoś pomoc nie dojedzie na czas. Kilka sekund może kosztować czyjeś życie. Co roku w pierwszej połowie lutego podkreślamy jak ważny jest numer 112 i jak się z nim obchodzić. To też okazja do podsumowań.

Minister Mariusz Błaszczak w CPR

poniedziałek, 26 września 2016 16:49

Minister z wizytą w Kielcach. Podpisał ważny dokument

poniedziałek, 26 września 2016 16:46

Osoby odbierające połączenia z numerem alarmowym 112 będą mogły szybciej przekazywać zgłoszenia do Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach podpisał dokument w tej sprawie.

Prawie 74% połączeń fałszywych

czwartek, 11 lutego 2016 16:23

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru 112. To okazja do podsumowań. Patrząc na statystyki z roku ubiegłego niektóre dane martwią inne cieszą. Ile wykonano połączeń z numerem alarmowym w naszym województwie?

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay