Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

REGION

Światowy Dzień Misyjny Dzieci

piątek, 06 stycznia 2017 22:40

Za nami Światowy Dzień Misyjny Dzieci. W Kielcach obchody tego dnia połączone były z uroczystościami związanymi ze świętem Trzech Króli.

Włoszczowski Orszak Trzech Króli

piątek, 06 stycznia 2017 20:07

Orszak Trzech króli po raz kolejny przeszedł ulicami Parafii pw. bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Wierni, prowadzeni przez mędrców i w towarzystwie Rycerzy Kolumba  ruszyli z trzech punktów w mieście by pokłonić się Dzieciątku Jezus.

Statuetki hetmana Stefana Czarnieckiego po raz pierwszy trafiły w ręce zasłużonych mieszkańców i firm z terenu gminy Włoszczowa. Wśród nich znaleźli się m.in. społecznik i pomysłodawca budowy pomnika św. Jana Pawła II oraz wieloletni nauczyciel muzyki i animator kultury.

Na muzyczny finał Roku Miłosierdzia zapraszają dzieci i młodzież z parafii bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. W tamtejszym Domu Kultury, w piątek (2.12) o 17-tej, będzie można usłyszeć dwie schole – nagradzaną na regionalnych przeglądach dziecięcą „Boże Echo” oraz młodzieżową „Cordia”.

Ulatniający się gaz z butli spowodował wybuch w mieszkaniu znajdującym się na pierwszym piętrze bloku na osiedlu Armii Krajowej we Włoszczowie. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Do eksplozji doszło w niedzielne popołudnie.

Peron zostanie rozbudowany. Za 70 milionów

wtorek, 08 listopada 2016 14:11

Stacja kolejowa Włoszczowa Północ zostanie rozbudowana. W ramach inwestycji powstanie nowy peron wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne, oświetlenie i antypoślizgowa nawierzchnia. Według umowy, którą PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z wykonawcą robót, przebudowa kosztować będzie prawie 70 milionów złotych. 

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay