Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W Kieleckim Centrum Kultury, na ten weekend zaplanowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Organizatorzy przygotowali interaktywną wystawę, na której możemy np. wcielić się w robota, przeprowadzać eksperymenty, czy poznać tajniki działania nowych technologii. Oprócz tego basen z kulkami, wielkie klocki, czy ogromne jajko Kinder niespodzianka!

Więcej miejsc w żłobkach i utworzenie klubu dziecięcego – to zakładany efekt dofinansowania w wysokości prawie 4,5 miliona złotych, jakie przekazał samorząd województwa świętokrzyskiego. Nowe placówki powstaną w Morawicy, Mircu i Sandomierzu.

Miliony na lepsze szkolnictwo. Samorząd przekazał środki

poniedziałek, 07 października 2019 16:26

Szkolenia dla nauczycieli, dodatkowe zajęcia dla uczniów i płatne staże – m.in. te zadania sfinansowane zostaną środkami unijnymi. Kwota siedmiu milionów złotych, którą przekazał samorząd województwa,  pomoże także w zapewnieniu usług zdrowotnych.

W WSEPiNM kształcą praktycznie

wtorek, 24 września 2019 13:53

Czym rzeczywiście kierują się, a czym powinni kierować się przyszli studenci wybierając studia? Jak zmienia się oferta szkół wyższych w związku z dynamiczną sytuacją społeczną i polityczną? Jakie nowe kierunki i specjalności znajdą się od października w ofercie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach? Odpowiedzi na te i inne pytania w rozmowie Piotra Wójcika z dr. Wiktorem Krasą i dr. Łukaszem Baratyńskim z WSEPiNM.

Rynek potrzebuje fachowców, a pracodawcy coraz częściej są skłonni inwestować w edukację przyszłych kadr, dlatego też uczniowie chętniej wybierają szkolnictwo zawodowe. Za tym idą też nowe przepisy, które mają uelastycznić szkoły branżowe tak, by lepiej odpowiadały na potrzeby pracodawców.

Piątego września odbędzie się Świętokrzyski Okrągły Stół Edukacyjny. Spotkanie konsultacyjne dotyczące oświaty organizowane jest w ramach rozszerzonego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Będą w nim mogli wziąć udział dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele samorządów uczniowskich, organizacji pozarządowych, związków zawodowych oraz pracodawcy.

Strona 1 z 9