Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przeznaczy ponad 3 miliony złotych na stypendia dla najzdolniejszych uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, 3 klas gimnazjalnych, liceów ogólnokształcących oraz szkół zawodowych w naszym regionie.

Świętokrzyskie Centrum Wolontariatu podsumowało Program Mania Działania, skierowany na aktywizację młodzieży z województwa świętokrzyskiego. 33 grup uczniów z 13 gmin w ramach projektu podjęło działania na rzecz lokalnych społeczności.

"Czyste powietrze". Aktualny grafik spotkań

04 października 2018 Beata Kwieczko

Przed mieszkańcami regionu świętokrzyskiego kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych. Zmiany pomogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu i wody.

 Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Instytut Pamięci Narodowej ufundował tablice upamiętniające pobyt Komendanta I Brygady Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy na terenie Gór Świętokrzyskich. Uroczystego odsłonięcia tablic pamiątkowych w Parszowie i Świętej Katarzynie dokona naczelnik Delegatury IPN w Kielcach, dr Dorota Koczwańska-Kalita. Ceremonia odbędzie się 5 października br.  podczas I Marszu Szlakiem Józefa Piłsudskiego.

 

Będzie bezpieczniej na drogach

Kielce / 04 października 2018 Beata Kwieczko

700 tysięcy złotych z budżetu państwa trafi do Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach na zakup samochodów i zmodernizowanie sprzętu, który poprawi bezpieczeństwo na drogach i zwiększy uczciwość kierowców oraz przedsiębiorców zajmujących się transportem. Inspekcja będzie kontrolować też częściej przeładowane pojazdy.

Wojewódzki Szpital Zespolony ma nowe pracownie

Kielce / 04 października 2018 Magdalena Nowak

Przy Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym otwarto nową pracownię leku cytostatycznego, działającą w strukturach Apteki Szpitalnej. Jest to jednostka koordynująca gospodarkę lekami onkologicznymi.

Poznaliśmy "Świętokrzyskie Anioły Dobroci"

Kielce / 03 października 2018 Beata Kwieczko

Bogusława Majcherczak z Buska Zdroju oraz Miejski Ośrodek Wsparcia Dziennego dla Chorych na Alzhaimera w Kielcach zostali laureatami tegorocznej 14 edycji plebiscytu Świętokrzyski Anioł Dobroci. Wyróżnienie otrzymał Stanisław Kozioł, dyrektor Domu Pomocy w Gnojnie. Zwycięzcy zostali wybrani spośród 15 zgłoszeń w kategoriach indywidualnej i zespołowej.

 

Odbudują drogi po nawalnych deszczach

świętokrzyskie / 02 października 2018 Beata Kwieczko

Ponad 7 milionów złotych trafiło do 16 samorządów województwa świętokrzyskiego na odbudowę dróg i zabezpieczenie wąwozu lessowego zniszczonych na skutek działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Promesy zostały przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Samorządowcom wręczyła je we wtorek wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek.

 

Anielskie śpiewanie na Świętym Krzyżu

02 października 2018 Magdalena Nowak

W pierwszą niedzielę października, już po raz trzynasty, odbędzie się  Przegląd Zespołów Chóralnych zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Licznie zebrani goście będą mogli wysłuchać trzech utworów – dwóch o charakterze religijnym i jednego patriotycznego, wykonanych przez zespoły chóralne z terenu powiatu kieleckiego.

Jubileuszowy zjazd sołtysów w Krajnie

Krajno / 02 października 2018 Magdalena Nowak

6 października o godz.15 w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno odbędzie się Zjazd Sołtysów Powiatu Kieleckiego. Warto dodać, iż coroczny powiatowy zjazd gromadzi wszystkich sołtysów z dziewiętnastu gmin powiatu.

Zaginął Łukasz Łach

Pińczów / 01 października 2018 Piotr Wójcik

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie poszukują zaginionego 42- letniego  Łukasza Łacha zamieszkałego w Pińczowie. Mężczyzna ostatni raz był widziany 29 września 2018 r. ok. godz. 13.00 na terenie stacji Lotos. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaginiony dysponuje  VW Polo koloru grafitowego o nr. rej. TPI AK31.

ŚCO zachęca do badań

Kielce / 01 października 2018 Magdalena Nowak

Miesiąc październik od kilkudziesięciu lat jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Świętokrzyskie  Centrum Onkologii jest unikalną w skali kraju lecznicą, pod względem udogodnień w dostępie do badań profilaktycznych. „Żyj zdrowo” oraz „Bądź świadoma”, to dwa kluczowe programy zachęcające do badań profilaktycznych w zakresie profilaktyki  raka piersi i raka szyjki macicy.  

Strona 2 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna