Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Spotkanie na temat Świętości Życia odbędzie się 23 marca o godzinie 16 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Jędrzejowie. W programie znalazły się wykład i specjalny koncert.

Świętokrzyskie firmy wyróżnione przez prezydenta

Województwo świętokrzyskie / 18 marca 2019 /

Dwie firmy z województwa świętokrzyskiego otrzymają od prezydenta Andrzeja Dudy certyfikaty Pracodawca Przyjazny Pracownikom. To już XI edycja konkursu.

Założenia „Nowej Piątki PiS” będą prezentować mieszkańcom naszego regionu Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Podczas akcji informacyjnej przedstawiciele rządu w województwie chcą odwiedzić wszystkie świętokrzyskie gminy.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oficjalnie wręczyli Beacie Matulińskiej akt powołania na dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy.

Uczniowie 20 szkół wzięli udział w półfinale olimpiady "Warto Wiedzieć Więcej" organizowanej przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najlepsza okazała się grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Policja udaremniła próbę zakopania 55 ton niebezpiecznych odpadów w wyrobisku po kopalni znajdującej się w powiecie kieleckim.

Ponad 200 osób wzięło udział w XXXV Okręgowym Zjeździe Pielęgniarek i Położnych. Podczas spotkania dyskutowana o współczesnych problemach tych zawodów.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie w 2019 roku zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku na ten cel zostanie przeznaczona rekordowa kwota, prawie 240 milionów złotych.

Wsparcie szpitali psychiatrycznych, działań oświatowych i Zakładów Aktywności Zawodowej – decyzje w tych obszarach podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podczas swojego ostatniego posiedzenia.

Zakończyła się budowa pierwszego w regionie Centrum Urazowego dla osób dorosłych, które powstało przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Placówka uzyskała już zgody służb sanitarnych i straży pożarnej na eksploatację nowego obiektu.

W budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To jeden z sześciu punktów w województwie świętokrzyskim, w którym świadczona jest pomoc: psychologiczna, prawna i materialna.

Poradnia Leczenia Niepłodności w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka wzbogaciła się o nowy sprzęt, dzięki któremu badania nasienia mogą być wykonywane na miejscu. Tworzą go specjalistyczne oprogramowanie i mikroskop.

Strona 2 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna