Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Smog w województwie świętokrzyskim daje się mocno we znaki.W czwartek i piątek normy na niektórych kieleckich osiedlach zostały przekroczone nawet o 500 procent. Zanieczyszczenie powietrza w ogromnym stopniu wpływa na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

W czwartkowy wieczór jakość powietrza na kieleckich osiedlach była fatalna. Najgorzej sytuacja wyglądała na Ślichowicach, Górnym KSM oraz na Słowiku: tam normy zostały dziś przekroczone o ponad 900 procent! Dane pochodzą z portalu smogkielce.pl

Kieleccy radni przyjęli dziś rezolucję w sprawie ochrony powietrza, która zakłada wprowadzenie zakazu używania pieców na paliwo stałe. To duży krok w stronę walki ze smogiem w naszym mieście.

Ciężkie chmury smogu, które unoszą się co jakiś czas nad Kielcami powodują problemy z oddychaniem i negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jak uchronić się przed zanieczyszczeniami, które znajdują się we wdychanym przez nas powietrzu? Prezentujemy poniżej kilka porad specjalisty.

Jak informują lekarze, smog w województwie świętokrzyskim daje się mocno we znaki. Okazuje się, że w dniach kiedy stan zanieczyszczenia powietrza pyłami jest wysoki, Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze przeżywa prawdziwe oblężenie.

Pięćset tysięcy złotych dotacji zostanie przekazane w przyszłym roku mieszkańcom Kielc na wymianę pieców i podpięcie się do miejskich źródeł ciepła. To jeden w elementów trwającej od lat walki ze smogiem.

Strona 1 z 5