Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ogromne pieniądze trafią do województwa świętokrzyskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad 320 milionów złotych zostanie przekazanych do naszego regionu na remonty i budowę dróg.

Wyspowe progi zwalniające pojawiły się na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Kielcach. Mają poprawić bezpieczeństwo w najruchliwszym miejscu jezdni.

Na świętokrzyskich drogach od kilku dni działa grupa "Speed". W jej skład wchodzą policjanci drogówki z garnizonu świętokrzyskiego. Do ich zadań należy przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Prawie 29 milionów kosztowała otwarta dziś północno-zachodnia obwodnica Staszowa. – To duża inwestycja, która stanowi połączenie trzech ważnych dróg wojewódzkich – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Rezerwa na remonty dróg

czwartek, 30 maja 2019 13:28

Ponad cztery miliony złotych otrzymają trzy świętokrzyskie samorządy na realizację zadań drogowych w ramach rezerwy ogólnej Budżetu Państwa na 2019 rok – informuje senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.

Prawdopodobnie 250 milionów złotych otrzyma w tym roku województwo świętokrzyskie z budżetu państwa na realizację nowego rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Maksymalna kwota dofinansowania dla samorządów, które zakwalifikują się do programu, wyniesie 30 milionów złotych.

Strona 1 z 12