Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Restauracja i klub Bohomass Lab, mieszczące się przy ulicy Kapitulnej w Kielcach, przeszły kontrolę Sanepidu. Inspektorzy stwierdzili, że lokal nie powinien działać, bo nie ma podłączenia do wodociągu publicznego. Właściciel restauracji ma na ten temat inne zdanie.

Skąd pochodzi woda używana w restauracji i klubie Bohomass Lab, które mieszczą się przy ulicy Kapitulnej w Kielcach, i czy jest ona zdatna do picia? Właściciel lokalu, Maksymilian Materna, przekonuje, że ma wodę z wodociągu dzięki uprzejmości sąsiadów. Tymczasem do naszej redakcji zostały przysłane zdjęcia, na których widać, że czerpie ją z... beczkowozu. Sanepid nie może jednak przeprowadzić teraz kontroli. Dlaczego?

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach od 22 czerwca do 22 lipca sprawdzała, jak przebiegają obozy i półkolonie w powiecie świętokrzyskim. Pracownicy instytucji kontrolowali, czy organizatorzy przestrzegają przepisów higienicznych i zdrowotnych.  Nie odnotowali żadnych uchybień.

Jednym ze sprawdzonych sposobów na upał jest wypoczynek nad wodą. W województwie świętokrzyskim możemy obecnie wybrać się do siedmiu kąpielisk i pięciu miejsc okazjonalne wykorzystywanych do kąpieli.

Śledczy z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się handlem dopalaczami. Funkcjonariusze zamknęli dwa ostatnie sklepy stacjonarne w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim, zatrzymali sześć osób oraz zabezpieczyli do badania ponad dwa kilogramy szkodliwych substancji.

Dopalacze zabijają. Jak z nimi walczyć?

środa, 21 września 2016 15:21

104 przypadki zatruć dopalaczami odnotował od początku roku  Sanepid. Te dane dotyczą tylko regionu świętokrzyskiego. Dla porównania, w całym 2015 roku takich zdarzeń było 141. Co takiego jest w tych środkach, że pomimo śmiertelnego zagrożenia wciąż są tak popularne?

Strona 1 z 2