online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad 60 km asfaltu do wymiany

czwartek, 02 marca 2017 15:42

Niemal 15,5 miliona złotych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało na remonty dróg w regionie świętokrzyskim. Do stanu używalności przywrócone zostaną te odcinki lokalnych szlaków komunikacyjnych, które w ostatnich latach zniszczyły ulewne deszcze. Okazuje się jednak, że przekazana dotacja to tak naprawdę kropla w morzu drogowych potrzeb.

Samorządy chcą remontować drogi

środa, 01 lutego 2017 15:16

59 świętokrzyskich samorządów może liczyć na dofinansowanie remontów dróg zniszczonych przez ulewy. Wojewoda świętokrzyski zatwierdziła już listę rankingową wniosków o dopłaty. Znalazło się na niej 334 zadania. Urząd wojewody wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o ponad 70 milionów złotych na realizację remontów.

11 milionów na remonty dróg

środa, 09 listopada 2016 16:27

45 kilometrów zniszczonych dróg w Świętokrzyskiem doczeka się remontu. Będzie to możliwe dzięki rządowym dofinansowaniom, które ponownie trafiły do samorządów. Włodarze gmin i powiatów na usuwanie skutków ulew dostali bez mała 11 milionów złotych. W tym roku to już ostatnie dopłaty z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na ten cel.

Ponad 6 kilometrów dróg gminnych i powiatowych doczeka się remontów. Włodarze czterech świętokrzyskich samorządów otrzymali promesy na naprawę fragmentów lokalnych szlaków komunikacyjnych, które zniszczone zostały przez nawalne deszcze. W sumie wykonanych zostanie pięć zadań na terenie powiatu ostrowieckiego oraz gmin Lipnik, Łubnice i Łoniów. Łączna kwota rządowego dofinansowania wynosi przeszło 1,2 mln złotych.

Promesy na drogi lokalne

czwartek, 13 października 2016 16:03

Świętokrzyskie samorządy otrzymały kolejne dofinansowania na remonty dróg. Tym razem promesy trafiły do dziesięciu gmin i powiatów, w których łącznie odnowionych zostanie ponad dziewięć kilometrów lokalnych szlaków komunikacyjnych. Chodzi o te odcinki dróg, które zostały zniszczone w wyniku ulewnych deszczy. 

Kolejne promesy rozdane

piątek, 16 września 2016 17:19

Ministerialne promesy w łącznej kwocie 11 milionów złotych wspomogą świętokrzyskie samorządy. Chodzi o kolejne dofinansowania na naprawy dróg zniszczonych w wyniku ulewnych deszczy, które w poprzednich latach nawiedzały region. W ramach przekazanych właśnie środków zrealizowanych zostanie 62 zadania w 37 jednostkach województwa. Remontu doczekają się lokalne drogi o łącznej długości 56 kilometrów. 

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay