Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Młodzieżowa Rada Miasta Włoszczowy dyskutowała w piątek (17.03) na temat programu tegorocznych Dni Włoszczowy, które co roku na początku lata są okazją do wspólnej zabawy i spotkania mieszkańców.

Młodzieżowa Rada Miasta na razie nie powstanie

czwartek, 17 listopada 2016 16:38

Nie będzie ponownych wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta, które mogły się odbyć jeszcze w tym roku. Na czwartkowej dorosłej Radzie Miasta głosami radnych Porozumienia Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości nie znalazł się on nawet w porządku obrad.

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski ostro skrytykował list opublikowany w poniedziałek przez Grupę Inicjatywną Na Rzecz Powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Kielcach. Młodzi ludzie apelują w nim o wykreślenie z regulaminu punktu dotyczące progu wyborczego, przez który do tej pory Młodzieżowa Rada Miasta nie powstała. 

Grupa Inicjatywna Na Rzecz Powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Kielcach napisała list otwarty do prezydenta Wojciecha Lubawskiego oraz kieleckich radnych. Młodzi ludzie apelują o wykreślenie z regulaminu punktu dotyczące progu wyborczego przez, który do tej pory Młodzieżowa Rada Miasta nie powstała. W innym przypadku proszą o jasny komunikat, że "w Kielcach aktywność młodzieży nie jest mile widziana. W takiej sytuacji młodzież zamierza "przenieść swój zapał do innych miast, ponieważ nie będą dbać o dobro społeczności Kielc oraz identyfikować się z nimi".

Kielecka młodzież poczeka na swoją rade

czwartek, 27 października 2016 14:07

Młodzieżowa Rada Miasta w Kielcach w tym roku jednak nie powstanie. Podczas spotkania szefów klubów zasiadających w „dorosłej” RM odrzucono pomysł zwołania nadzwyczajnej sesji, podczas której wprowadzone zostałyby zmiany w statucie o jej powołaniu. Wybory najprawdopodobniej przeprowadzone zostaną na wiosnę jednak bez obniżenia progu uczestnictwa szkół.  

Młodzieżowa Rada jednak powstanie

czwartek, 29 września 2016 15:12

Kolejny zwrot w sprawie Młodzieżowej Rady Miasta. Jeszcze na początku tygodnia wydawało się, że nie ma szans, na to żeby powstała, tymczasem po wczorajszym spotkaniu przedstawicieli klubów radnych dorosłej Rady Miasta z prezydentem Wojciechem Lubawskim ustalono, że wybory mogą się odbyć jeszcze w tym roku.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay