Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Za darmo zbadamy wzrok podczas Pikniku Rodzinnego w kieleckim Parku Miejskim. W tę niedzielę przy okazji występów artystycznych i zabaw na świeżym powietrzu rozpoczęta zostanie akcja „Ratujmy Dzieciom Wzrok”.

Zbadają za darmo. Trwają zapisy!

poniedziałek, 20 marca 2017 11:10

Kolejne darmowe badania przesiewowe dla najmłodszych. Ambulans Fundacji „Słoneczna przyszłość” 23 i 24 marca zaparkuje we Włoszczowie, a 29 i 30 marca w Daleszycach. W pojeździe radiolodzy wykonają specjalistyczne badania, których celem jest wczesne wykrycie lub wykluczenie jakichkolwiek zmian nowotworowych.

Ponad 70 procent pytanych Polaków uważa, że w naszym społeczeństwie brakuje wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Pośród rodaków znajdziemy też takich, którzy nie mają żadnej wiedzy na temat powojennych opozycjonistów antykomunistycznych. Problemy ze zdefiniowaniem grupy żołnierzy niezłomnych, zwłaszcza wśród młodzieży, dostrzegają także historycy z Kielc. 

Zbadaj dziecko za darmo! Wkrótce zapisy

czwartek, 26 stycznia 2017 10:21

Będą darmowe badania przesiewowe dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W ramach akcji „Kocham, więc badam!” Fundacja „Słoneczna Przyszłość” wraz z Galerią Echo udostępni mobilny ambulans, w którym medycy wykonają diagnostykę pod kątem chorób niedających objawów w swoim wczesnym stadium. - W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne i ma ogromny sens – przekonują organizatorzy akcji. 

Jaka jest rola diagnostyki w perinatologii i położnictwie oraz jak założenia teoretyczne w tej kwestii przekładają się na praktykę? Te zagadnienia były tematem przewodnim konferencji, w której uczestniczyli lekarze z najbardziej renomowanych ośrodków medycznych.

Nie lekceważ błahych objawów

poniedziałek, 19 września 2016 13:29

Czasem bagatelne objawy mogą oznaczać poważną chorobę. Zwykła chrypka czy problemy z połykaniem mogą być sygnałem raka.  Do piątku można wykonywać bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wykrycia nowotworów głowy i szyi. Gdzie możemy je zrobić  i co powinno wzbudzić naszą czujność?

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay