Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Koncert ku pamięci Wyklętych

środa, 01 marca 2017 00:40

Muzycy wystąpili w Kieleckim Centrum Kultury z patriotycznym repertuarem. W koncercie pt. „Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci” zaśpiewali młodzi wokaliści i chóry akademickie z Krakowa. Była to kulturalna propozycja z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Ponad 70 procent pytanych Polaków uważa, że w naszym społeczeństwie brakuje wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Pośród rodaków znajdziemy też takich, którzy nie mają żadnej wiedzy na temat powojennych opozycjonistów antykomunistycznych. Problemy ze zdefiniowaniem grupy żołnierzy niezłomnych, zwłaszcza wśród młodzieży, dostrzegają także historycy z Kielc. 

Miejsca pamięci Żołnierzy Wyklętych

wtorek, 28 lutego 2017 10:41

Po więzieniu kieleckim i innych miejscach uświęconych krwią ofiar zbrodniczego systemu oprowadza Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Katarzyna Bernat.

Pamiętamy o Wyklętych

piątek, 24 lutego 2017 09:39

Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - To nasza najnowsza historia, która przez wiele lat zakopana była w niepamięci. Dziś możemy i chcemy o tych bohaterach mówić, tym bardziej, że część z nich jeszcze żyje - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce odnosząc się do wydarzenia, które będziemy obchodzić 1 marca. - Jeśli nie będziemy pamiętali o historii, zapomnimy kim jesteśmy. To ona kształtuje naszą przyszłość i teraźniejszość - dodał Andrzej Wiatkowski ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

Tradycyjnie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcimy w Kielcach wydarzeniami sportowymi, kulturalnymi i spotkaniami o charakterze oficjalnym. W najbliższych dniach niemal każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwsza impreza powiązana tematycznie z tym świętem już w tę niedzielę.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay