Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

200 milionów dla szkół

środa, 26 kwietnia 2017 09:26

Ogromne dofinansowanie dedykowane szkołom. Zarząd województwa rozdzielił unijne dotacje, które w sumie wynoszą ponad 200 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowy szkół czy zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Zrealizowanych zostanie 71 projektów w takich miejscowościach jak Morawica, Łagów czy Starachowice.

Świętokrzyskie nieatrakcyjne dla inwestorów

poniedziałek, 20 lutego 2017 16:45

Atrakcyjność dla inwestycji przemysłowych – najniższa, dla usług – niska, zaawansowanie technologiczne regionu – najniższe. To daje nam trzynastą lokatę w kraju. Tak Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową ocenia województwo świętokrzyskie pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że region odstrasza biznesmenów słabym uzbrojeniem terenu.

100 milionów na rozbudowę kanalizacji

środa, 21 grudnia 2016 16:08

Kolejne 100 milionów złotych pomoże w rozwijaniu niewielkich świętokrzyskich miejscowości. Tym razem unijne dofinansowania wydane zostaną między innymi na budowę nowych instalacji kanalizacyjnych. Inwestycje wykonane zostaną w 13 gminach.

Co dalej z unijnymi pieniędzmi

poniedziałek, 05 grudnia 2016 14:56

Czas to pieniądz, mówi stare powiedzenie i nabiera dziś nowego znaczenia. Pozyskanie środków unijnych pochłania obecnie więcej czasu niż w poprzedniej perspektywie. Dlaczego? Urzędnicy wyjaśniają, że chodzi o większe wymagania jakie narzuca Bruksela. 

Miliony na polskie Carcassonne

środa, 19 października 2016 15:42

Prawie 8 milionów złotych trafi do gminy Szydłów na realizację projektu, którego celem jest zabezpieczenie zabytków Szydłowa oraz dostosowanie ich do działalności kulturalnej i turystycznej. Decyzję o przekazaniu funduszy z RPO podjął zarząd województwa świętokrzyskiego. 

13 milionów dla „Kubusia”

środa, 28 września 2016 16:10

Ważny krok w rozwoju Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Podpisana została preumowa dotycząca adaptacji zabytkowych zabudowań w centrum miasta na potrzeby artystycznej działalności. W ciągu najbliższych lat kieleccy lalkarze przeniosą się do nowej siedziby. 

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay