online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Miliard w drogach

poniedziałek, 02 stycznia 2017 12:33

900 milionów złotych – na takim poziomie zamknął się budżet wydatków kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Co było najważniejsze wśród inwestycji realizowanych na naszych drogach w minionym roku i jakie zadania czekają drogowców w nowym?

Przetarg na modernizacje ogłoszony

piątek, 30 grudnia 2016 09:47

Kolejny krok w stronę unowocześnienia sieci kolejowej w regionie. Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na wymianę torów i przebudowę peronów. Prace dotyczą linii numer 25 na odcinku między Skarżyskiem-Kamienną, a Sandomierzem. Efektem kilkuset milionowej inwestycji ma być skrócenie czasu podróży.

11 milionów na remonty dróg

środa, 09 listopada 2016 16:27

45 kilometrów zniszczonych dróg w Świętokrzyskiem doczeka się remontu. Będzie to możliwe dzięki rządowym dofinansowaniom, które ponownie trafiły do samorządów. Włodarze gmin i powiatów na usuwanie skutków ulew dostali bez mała 11 milionów złotych. W tym roku to już ostatnie dopłaty z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na ten cel.

Ponad 6 kilometrów dróg gminnych i powiatowych doczeka się remontów. Włodarze czterech świętokrzyskich samorządów otrzymali promesy na naprawę fragmentów lokalnych szlaków komunikacyjnych, które zniszczone zostały przez nawalne deszcze. W sumie wykonanych zostanie pięć zadań na terenie powiatu ostrowieckiego oraz gmin Lipnik, Łubnice i Łoniów. Łączna kwota rządowego dofinansowania wynosi przeszło 1,2 mln złotych.

Na rozwój lokalnych dróg

poniedziałek, 17 października 2016 17:16

Ponad 6,5 miliona złotych zasili remonty dróg lokalnych w Świętokrzyskiem. Wojewoda pieniądze przekazała siedmiu samorządom. Gminy i powiaty dofinansowania spożytkują na odbudowę zniszczonych szlaków komunikacyjnych. 

Promesy na drogi lokalne

czwartek, 13 października 2016 16:03

Świętokrzyskie samorządy otrzymały kolejne dofinansowania na remonty dróg. Tym razem promesy trafiły do dziesięciu gmin i powiatów, w których łącznie odnowionych zostanie ponad dziewięć kilometrów lokalnych szlaków komunikacyjnych. Chodzi o te odcinki dróg, które zostały zniszczone w wyniku ulewnych deszczy. 

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay