Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Znamy najświeższe dane na temat czytelnictwa

czwartek, 20 kwietnia 2017 15:59

Dane na temat czytelnictwa w Polsce z jednej strony są porażające, z drugiej już przestały zaskakiwać. Od lat poszerza się grono ludzi, którzy w ogóle nie sięgają po książki. Według ostatnich danych odsetek czytelników w naszym kraju na tle innych państw Unii Europejskiej wypada wręcz żenująco. Czytelnicy odchodzą również od Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Nocne czytanie dzieciom w Sukowie

piątek, 20 stycznia 2017 14:17

Wspólne czytanie coraz popularniejsze! Uczniowie szkoły podstawowej w podkieleckim Sukowie dołączają do grona miłośników literatury za sprawą tzw. „nocnego czytania”. Właśnie takie wydarzenie odbędzie się w piątek (20.01) w Sukowie w powiecie kieleckim. 

 

Nowe oblicze włoszczowskiej biblioteki

piątek, 02 września 2016 12:32

Włoszczowianie mogą już korzystać z rozbudowanej i unowocześnionej Biblioteki Publicznej we Włoszczowie. W  piątek odbyło się tam spotkanie z okazji akcji „Narodowego Czytania” Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

Czy czytamy?

czwartek, 23 kwietnia 2015 11:12

Najpopularniejsza na świecie to Biblia, największa to Super Book z 300 stronami i ważąca ponad 250 kilogramów, a najmniejsza to Stary król Cole wydrukowana na papierze o gramaturze 22 gramów, mierzącą 1 milimetr na 1 milimetr. Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który ma zachęcić do czytelnictwa, a czy kielczanie lubią czytać?

 

Tajemnice PRL-u

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 15:03

Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, współpracownik miesięcznika Uważam Rze, felietonista tygodnika Do Rzeczy, publikator w miesięczniku Historia Do Rzeczy. Polski pisarz, autor książek historycznych Sławomir Koper gościł dziś w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay