Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Szpital Powiatowy w Chmielniku prowadzi bezpłatne badania mające na celu wykrywania jelita grubego. Z programu mogą skorzystać pacjenci między 25 a 65 rokiem życia, którzy w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie mieli wykonywanej kolonoskopii.

Około 140 osób może skorzystać jeszcze w tym roku z bezpłatnych badań mających na celu wykrycie tętniaków aorty brzusznej. Z programu realizowanego przez Wojewódzki Szpital Zespolony skorzystało już kilkaset osób, kilkudziesięciu pacjentów skierowano do dalszych konsultacji. W grupie pacjentów były także osoby, które natychmiast zoperowano.

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, w związku z nim Świętokrzyskie Centrum Onkologii podsumowało program profilaktyczny związany z tymi chorobami. Z badań skorzystało prawie 5 tysięcy mieszkańców województwa, u 33 pacjentów wykryto nowotwór we wczesnym stadium.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii realizowany jest program wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać przede wszystkim osoby zdrowe między 50. a 65. rokiem życia oraz powyżej 40 roku życia, u których w rodzinie wystąpiły przypadki tego schorzenia.

Biała Sobota z ŚCO i NFZ

piątek, 24 maja 2019 15:43

Już jutro, 25 maja, w budynku głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można skorzystać z darmowych badań. Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz wojewódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach zapraszają na Białą Sobotę pod hasłem "Planuję drugie życie".

Około 400 osób skorzystało z bezpłatnych badań w kierunku wykrycia tętniaka aorty brzusznej prowadzonych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. 50 pacjentów zostało skierowanych na dalszą diagnostykę. Stwierdzono u nich poszerzenie aorty brzusznej lub tętnic biodrowych.

Strona 1 z 2