online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Jutro mija termin na złożenie uchwał końcowych dotyczących nowej sieci szkół. Do tej pory do Urzędu Wojewódzkiego  wpłynęło 29  takich dokumentów.  Jak jednak podkreśla Kazimierz Mądzik – świętokrzyski kurator oświaty, pozostałe powinny wpłynąć w ciągu najbliższych dni.

Pielęgniarki i położne ze staszowskiego szpitala pikietowały dziś przed budynkiem lecznicy.. Biały personel domaga się między innymi podwyżki w wysokości 500 zł dla pracowników diagnostyki. Jak informuje Beata Uba, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w staszowskim szpitalu, do pikietujących nie wyszedł dyrektor szpitala.

Pociągi znów pojadą na historycznym odcinku kolejki wąskotorowej na Ponidziu. Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych chce przywrócić ruch na trasie między Umianowicami a Hajdaszkiem. Instytucja ma zamiar organizować tam wycieczki edukacyjne. Planowany jest także remont dworca z 1924 roku. Projekt pod nazwą „Stacja Hajdaszek – Kolejowy Skansen” będzie ściśle powiązany z budową Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach.

Prezydent z wizytą w powiecie staszowskim

Połaniec, Staszów / 30 marca 2017 /

Prezydent RP odwiedzi dzisiaj powiat staszowski. W trakcie wizyty odwiedzi Elektrownię Połaniec i spotka się na Rynku z mieszkańcami Staszowa.

Świętokrzyska policja rozpoczęła cykl debat pn. „ Reaguję – nie kabluję”. Pierwsze spotkanie skierowane było do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Funkcjonariusze oraz wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zachęcali młodzież do współpracy i dzielenia się informacjami o zagrożeniach. Uczniowie  z kolei mówili o swoich oczekiwaniach i spostrzeżeniach. 

Już od początku kwietnia kobiety  rodzące w Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie będą miały możliwość przekazania krwi pępowinowej do Banku Publicznego. Lecznica, jako pierwsza spoza Kielc, podpisała stosowną umowę z Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim.

Pielęgniarki i położne okupują gabinet dyrektora staszowskiego szpitala. Domagają się podwyżek.  Jak informuje Beata Uba, przewodnicząca międzyzakładowej organizacji związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, próby rozmów z dyrektorem na ten temat trwają już od dawna. Póki co nie otrzymały żadnej propozycji.

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia daewoo tico i toyoty avensis do którego doszło w poniedziałek na krajowej "9" między Ostrowcem Świętokrzyskim a Kunowem - poinformowała ostrowiecka straż pożarna. W akcji ratunkowej brało udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ile kosztuje pracownik?

Kielce / 27 marca 2017 /

Koszty zatrudnienia są jedną z największych barier, jakie zgłaszają przedsiębiorcy w swojej działalności – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Ile kosztuje zatrudnienie pracownika i ile firma musi zarabiać, by sobie na niego pozwolić?

Jeszcze tylko tydzień pozostał samorządowcom na przygotowanie uchwał końcowych dotyczących nowej sieci szkół. Do tej pory do wojewody świętokrzyskiego wpłynęło jedynie sześć  takich dokumentów.  Tymczasem władze województwa oraz kuratorium przypominają o  kolejnych działaniach  w ramach  realizacji reformy oświaty.

Trwa remont drogi prowadzącej do szpitala w Czerwonej Górze. Dzięki niemu ma być tam bezpieczniej, także po zmroku. Jak informuje serwis gminy Chęciny oprócz naprawy nawierzchni instalowane jest tam również nowe oświetlenie. Wzdłuż trasy będzie ułożony chodnik.

Nowe miejsca aktywnego wypoczynku, zabawy i rekreacji powstaną w Skarżysku-Kamiennej - poinformował tamtejszy samorząd. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie dziewięciu zadań, z czego siedem to inwestycje wyłonione w ramach budżetu obywatelskiego. Mają one powstać w systemie "zaprojektuj i zbuduj".

Stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim wyniosła 11 proc. To mniej o 0,1 p.p. w porównaniu ze styczniem br. i o 2 p.p. w zestawieniu z tym samym okresem rok wcześniej - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Bezrobocie w regionie nadal jest jednak wyższe niż średnia ogólnopolska. W kraju stopa bezrobocia, według najnowszego odczytu GUS wynosi obecnie 8,5 proc.

Do serii wypadków doszło na drodze krajowej nr 74 w środowe popołudnie. Najpierw około godziny 17 do kolizji doszło w Miedzianej Górze, natomiast później do znacznie groźniejszego zderzenia doszło w Miedzierzy. 

Strona 1 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay