online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Trzy  nowe ambulanse  ratunkowe oraz sześć urządzeń  do mechanicznej kompresji  klatki piersiowej jeszcze w tym roku trafi do województwa świętokrzyskiego. Wszystko dzięki dotacji z budżetu wojewody świętokrzyskiego. Dziś została podpisana umowa w tej sprawie.  

81-letni mieszkaniec Krakowa, bez wiedzy rodziny wsiadł w samochód i pojechał w stronę Kielc. Po 100 kilometrach jazdy nie potrafił powiedzieć policjantom jaki jest cel jego podróży ani gdzie się znajduje. Seniorowi udzielono pomocy medycznej oraz powiadomiono jego rodzinę, która zabrała go do domu.

W całej Polsce a także w województwie świętokrzyskim brakuje lekarzy. Odczuwa to między innymi Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Jak informuje Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy, szpital poszukuje lekarzy w kilku specjalizacjach.

Artyści z terenu miasta i gminy Morawica po raz kolejny spotkali się w ramach Cecyliady. Nazwa wydarzenia nawiązuje do obchodzonego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego.

Wypadek w Woli Biechowskiej

Wola Biachowska / 21 listopada 2017 /

4 osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na DK 79 w Woli Biechowskiej w gminie Pacanów w powiecie buskim.

Z myślą o seniorach

Kielce / 20 listopada 2017 /

Konferencja naukowa, dwudniowe zajęcia wyjazdowe oraz cykl zajęć warsztatowych  - to wszystko odbyło się w ramach projektu  „Wiek nie musi być barierą”.   Wzięło w nim udział około 700 osób skupionych w pięciu Uniwersytetach Trzeciego Wieku z województwa świętokrzyskiego.

 

Do pożaru drewnianego domu doszło w nocy z soboty na niedzielę w Woli Szczygiełkowej w powiecie kieleckim. Wewnątrz budynku strażacy znaleźli 73-letnią kobietę. Lekarze stwierdzili jej zgon.

Efektami pracy swojej i rządu chwali się wojewoda Agata Wojtyszek. Już 2 lata o losach Polski samodzielnie decydują politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy w Parlamencie są główną siłą. Zdaniem rządzących, mają się oni czym chwalić.

Kieleccy funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze na terenie Świętokrzyskiego i Lubelskiego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Najczęściej ofiarami działalności przestępców padały osoby starsze, nieporadne życiowo i zadłużone. W tym tygodniu policjanci zatrzymali 36- letniego kielczanina oraz współpracujące z nim dwie kobiety. Wczoraj w ręce policjantów wpadł czwarty członek grupy, 46- latek.

Już ponad 50 lekarzy specjalistów i ponad 30 rezydentów pracujących w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wypowiedziało klauzulę opt-out. Oznacza to, że nie godzą się na pracę ponad normę.

O niebezpieczeństwach związanych z migracją zarobkową dyskutowali w Kielcach polscy i holenderscy policjanci. Przed podejrzanymi ofertami pracy zza granicy specjaliści przestrzegali również świętokrzyską młodzież. Jak mówiła Irena de Ruig, policjantka z Holandii, nieuczciwy pracodawca nie musi wprost zniewalać pracownika. O handlu ludźmi możemy mówić także w sytuacji, gdy na przykład godzimy się na wielogodzinny dzień pracy bez prawa do odpoczynku i na mieszkanie w warunkach uwłaczających godności człowieka.

Legalne zatrudnienie jest przejawem profesjonalizmu i uczciwości. Zatrudnienie w formie stosunku pracy jest korzystne i dla pracownika i dla firmy dla której pracuje – to przesłania kampanii edukacyjnej Państwowej Inspekcji Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod hasłem „Pracuję legalnie!”. Wyniki kontroli mówią, że na polskim rynku pracy wciąż dochodzi do wielu naruszeń przepisów. Dlatego potrzebna jest szeroka akcja, która podniesie naszą świadomość na temat zatrudniania zgodnie z prawem, a nie tylko nadzór i karanie.

Wzrost liczby pełnych etatów dla nauczycieli, większe znaczenie szkolnictwa zawodowego, wzrost liczby przedszkoli i przedszkolaków –  to według Kazimierza Mądzika, świętokrzyskiego kuratora oświaty największe sukcesy reformy oświaty. Problemem są natomiast samodzielne budynki gimnazjów na które nie ma planu na przyszłość, czyli po wygaszeniu tego typu szkół.  

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Rudzie Strawczyńskiej w powiecie kieleckim.

Strona 1 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna