Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Szybciej z Kielc do Warszawy!

Szydłowiec / 26 kwietnia 2017 /

Dobre informacje, tym razem tuż zza granicy naszego województwa. Już jutro drogowcy udostępnią kierowcom nową jezdnię drogi ekspresowej S7 w ciągu obwodnicy Szydłowca (Mazowieckie). Nowy odcinek będzie liczył 4 km. Jak zapowiada GDDKiA to dopiero początek ułatwień.

Ostrzeżenie przed instensywnymi opadami deszczu wydali w środę dla województwa świętokrzyskiego meteorolodzy z IMGW. W ich ocenie taka sytuacja może potrwać do godziny 3-ciej w nocy ze środy na czwartek. Z kolei hydrolodzy prognozują podwyższenie stanu rzek.

Naprawią drogi

Świętokrzyskie / 26 kwietnia 2017 /

Ponad 16 milionów złotych na utrzymanie i drobne naprawy około tysiąca kilometrów dróg wojewódzkich otrzyma Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z rezerw budżetu państwa.

Ogromne dofinansowanie dedykowane szkołom. Zarząd województwa rozdzielił unijne dotacje, które w sumie wynoszą ponad 200 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowy szkół czy zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Zrealizowanych zostanie 71 projektów w takich miejscowościach jak Morawica, Łagów czy Starachowice.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Tokarni na drodze nr 7. Samochód osobowy marki renault jadący w kierunku Kielc od strony Jędrzejowa, na łuku z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z ciężarówką.

Całkiem nieźle przedstawia się sytuacja szpitali wojewódzkich – o tym przekonuje ekipa marszałka Adama Jarubasa. To urzędnicy wywnioskowali z przeprowadzonych analiz. Taki wynik obserwacji nie oznacza, że kończą się prace nad służbą zdrowia. Duże lecznice wymagają nakładów finansowych. I to sporych.

Jadą z misją gospodarczą

Świętokrzyskie / 21 kwietnia 2017 /

Serię misji gospodarczych zapowiadają urzędnicy wojewódzcy. Pierwsza z nich odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia. W ramach wyjazdu 10 świętokrzyskich przedsiębiorstw z branży metalowej i automatyki przemysłowej weźmie udział w najważniejszych targach tego sektora. Odbędą się one w Hanowerze.

Wyszkolą skutecznych liderów w środowiskach młodzieżowych. Urząd marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rusza z kursem przywództwa lokalnego dla osób zaangażowanych w pobudzanie aktywności w niewielkich społecznościach. Szkolenie pod hasłem „Liderzy dla Młodzieży” przeprowadzone zostanie w oparciu o doświadczenie cenionej Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Inwestycje w szpitalach. Za 3,6 mln

Kielce/Czerwona Góra / 21 kwietnia 2017 /

3,6 miliona złotych zarząd województwa świętokrzyskiego przekaże szpitalom na zakup sprzętu i adaptację pomieszczeń. Planowana jest między innymi wymiana myjni łóżek szpitalnych i pozyskanie nowego sprzętu. Jak informuje urząd marszałkowski chodzi o najpilniejsze zakupy niezbędne do sprawnego funkcjonowania wyspecjalizowanych placówek ochrony zdrowia. Medycy te inwestycje zaplanowali na bieżący rok.

Strajku generalnego w staszowskim szpitalu nie będzie. Pielęgniarki i położne z tamtejszej lecznicy doszły do porozumienia z dyrekcją placówki.

W 74. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” z Chmielnika, jako jedyna instytucja ze świętokrzyskiego, otrzymał prestiżowy Medal Powstania w Getcie Warszawskim. Medal został wręczony podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Publiczne wsparcie dla organizacji pozarządowych działających w regionie. Wojewoda świętokrzyski przyznała dotacje na 32 projekty z zakresu pomocy społecznej. Całościowa kwota dofinansowań wydaje się niezwykle mała w stosunku do inicjatyw, które NGOsy planują podjąć.

Niższe składki. Poseł mówi o szczegółach

Świętokrzyskie/Polska / 19 kwietnia 2017 /

Obiecujące zmiany w składkach ZUS zapowiada świętokrzyski poseł Michał Cieślak. Projekt ustawy reformującej wysokość opłat za ubezpieczenie społeczne dla mikroprzedsiębiorców zakłada zniesienie stałej kwoty składki. Za każde 200 złotych przychodu urząd naliczy 32 złote.

Skarżysko myśli o Mieszkaniu Plus

Skarżysko-Kamienna / 19 kwietnia 2017 /

Miasto Skarżysko-Kamienna planuje przystąpienie do programu MIESZKANIE PLUS, w ramach którego planowana jest ewentualna budowa mieszkań (budownictwo wielorodzinne) na gruntach będących własnością Gminy - poinformowano na oficjalnej stronie internetowje samorządu.

Strona 1 z 29

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay