Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy wykaz leków oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Polski. Lista zawiera 338 pozycji. Znalazły się na niej m.in. leki przeciwpadaczkowe, szczepionki przeciw odrze, insuliny oraz leki stosowane w astmie i schizofrenii.

Sitkówka-Nowiny czeka na inwestorów

Sitkówka-Nowiny / 17 stycznia 2019 /

Wielkie, betonowe konstrukcje, chaszcze, podziemne zbiorniki – tak do niedawna wyglądał nieuporządkowany teren przy ulicy Przemysłowej w Nowinach. Było tam nie tylko brzydko, ale przede wszystkim niebezpiecznie. Dziś miejsce to zmieniło się nie do poznania i czeka na nowych inwestorów. Więcej o ofercie gminy Sitkówka-Nowiny dla przedsiębiorców w wywiadzie Piotra Wójcika z wójtem Sebastianem Nowaczkiewiczem.

Wyjątkowy Marsz w rocznicę wybuchu powstania

Szydłowiec-Wąchock / 17 stycznia 2019 /

We wtorek, 22 stycznia będziemy obchodzić 156. rocznicę wybuchu powstania styczniowego . Z tej okazji, już 18 stycznia rozpocznie się XIII Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 roku.

W dawnej synagodze w Chmielniku, w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl” odbył się w środę kolejny Dzień Judaizmu. Uroczystości towarzyszyła debata, promocja specjalnej książki oraz ogłoszenie kolejnej edycji wyjątkowego konkursu.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (21-27 stycznia) Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. W ramach jednej wizyty będą wykonane bezpłatnie dwa badania cytologiczne - techniką klasyczną oraz na podłożu płynnym. Informacje i rejestracja pod nr telefonu: 609 99 00 3

Wodociągi Kieleckie podpisały umowę z wykonawcą na modernizację pierwszego odcinka wodociągu na ul. Zagnańskiej. Kontrakt dotyczy  wymiany odcinka o długości 1,3 km, od aresztu śledczego do skrzyżowania z ulicą Witosa.

Po raz trzynasty Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach zaprasza przedsiębiorców i wynalazców do udziału w konkursie o nagrodę NOVATOR.

Powiatowe urzędy pracy z całego województwa rozpoczynają nabory wniosków od pracodawców zainteresowanych podnoszeniem kompetencji swoich pracowników. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Na 2019 rok województwo świętokrzyskie otrzymało na ten cel z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 5,5 mln złotych.

Ponad 320 milionów złotych przeznaczy w tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego na 32 konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Na najwyższy szczyt Andów, czyli Aconcaguę, chcą wspiąć się świętokrzyski policjant Łukasz Pabina oraz Aleksander Piluk z Tych. Wyprawa ma na celu  zebranie funduszy na przeprowadzenie bardzo skomplikowanej i kosztownej operacji mózgu 15-letniej Moniki Wawrzkiewicz, podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”.

– To była dla nas wstrząsająca wiadomość – powiedział, odnosząc się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas w ramach usługi "Twój e-PIT" roczne zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38. Podatnik będzie mógł się z nim elektronicznie zapoznać i zaakceptować.

Strona 1 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna