Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyła się akcja profilaktyczna "Koniec z dymkiem",  adresowana do osób chcących rzucić palenie tytoniu.

W przeddzień Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu Szkoła Podstawowa nr 12 we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii zorganizowała akcję informacyjną na temat szkodliwości i skutków palenia tytoniu.

Znaczenie Centralnego Okręgu Przemysłowego dla naszego regionu i gospodarki przybliżyli naukowcy podczas międzynarodowego seminarium. Udział w wydarzeniu brała również wnuczka jego twórcy, Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Potrzebna jest pomoc dla rocznego Michałka Wilczyńskiego z Kielc, który zmaga się z neuroblastomą, jednym z najgroźniejszych nowotworów dziecięcych, z przerzutami do kości i szpiku. Ma szanse na całkowite wyleczenie, ale rodzina musi uzbierać aż 700 tysięcy złotych.

 

Od 13 listopada zaczęła działać nowa Telefoniczna Informacja Pacjenta. Zastąpiła ona dotychczasowe infolinie, które zostały wyłączone. TIP jest usługą bezpłatną, pod numerem telefonu 800 190 590 można uzyskać informacje dotyczące zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych pacjentów jak i ochrony ich praw.

W dniach 14-15 listopada na terenie województwa świętokrzyskiego zostanie przeprowadzone ćwiczenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza wraz z praktycznym użyciem syren alarmowych.

Wręczenie odznaczeń państwowych, okolicznościowe przemówienia i koncert zespołu wokalnego – tak wyglądała uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej. Wydarzenie odbyło się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Projekty powiększenia Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie o Park Edukacyjny „Akademia Bajki” oraz przebudowa budynku Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W sumie na oba projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego zostanie przeznaczone blisko 28 milionów złotych.

Od 1 grudnia tradycyjne, papierowe zwolnienia lekarskie zostaną zastąpione elektronicznymi. Przedstawiciele kierownictwa resortów rodziny i zdrowia rozpoczęli serię spotkań we wszystkich województwach, podczas których lekarzom i pracodawcom przybliżone zostaną zasady wprowadzania e-zwolnień. Jako pierwsze zostało odwiedzone województwo świętokrzyskie.

Andrzej Pruś został wczoraj przez zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości rekomendowany na stanowisko marszałka województwa. Decyzja o tym, czy obejmie tę funkcję należy jednak do prezesa tej partii, Jarosława Kaczyńskiego.

Dziś rano w miejscowości Barak na drodze krajowej nr 7 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Droga jest zablokowana.

Lepszy dostęp do oferty PKP Intercity dla mieszkańców Sandomierza, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity dla województwa świętokrzyskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 9 grudnia.

Strona 1 z 116

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna