kibicuj

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Rozpoczął się kolejny etap konserwacji zabytkowego XVIII- wiecznego kościoła z Rogowa znajdującego się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Zabiegom konserwatorów poddawana jest drewniana, barokowa ambona, podwieszona przy pilastrze oddzielającym prezbiterium od nawy.

Rozpoczął się kolejny etap konserwacji zabytkowego XVIII- wiecznego kościoła z Rogowa znajdującego się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Zabiegom konserwatorów poddawana jest drewniana, barokowa ambona, podwieszona przy pilastrze oddzielającym prezbiterium od nawy.

Kadrówka niedługo wyruszy do Kielc

świętokrzyskie / 17 lipca 2018 /

6 sierpnia z krakowskich Oleandrów wyruszy 53. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Jak co roku śladami formacji utworzonej w 1914 roku przez Józefa Piłsudskiego, podążać będą członkowie organizacji strzeleckich, harcerze, żołnierze, a także osoby cywilne. W tegorocznym marszu weźmie udział około 400 osób.

 

3 nietrzeźwych kierowców zatrzymali włoszczowscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 1000 osób.

Dziewięcioletnia Nadia Szostak z Chełmiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny kończyn dolnych. Jej jedyną szansą na samodzielne chodzenie jest kosztowna operacja, która musi się odbyć w przyszłym miesiącu. Pomóżmy!

Od 15 czerwca można nadsyłać prace w konkursie fotograficznym „Tajemnice lasu”. Celem inicjatywy jest pokazanie bogactwa przyrodniczego naszego regionu.

W związku z realizowaną inwestycją zamknięto dla ruchu drogę prowadzącą z Sukowa do Daleszyc. Utrudnienia czekają też na kierowców w okolicach Widełek w gminie Daleszyce.

Wsparcie dla sołectw

Kielce / 16 lipca 2018 /

55 sołectw otrzymało do 5 tysięcy złotych w ramach konkursu zorganizowanego przez Zarząd Powiatu w Kielcach. Projekty zgłosiły wszystkie gminy z powiatu kieleckiego.

Od 29 czerwca Polskę przemierza RakTRACK – mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. Specjalny bus odwiedzi każde województwo, a już 17 lipca zajedzie do Jędrzejowa. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

Badali wzrok podczas kontroli drogowych

Miedziana Góra / 16 lipca 2018 /

Za nami kolejna weekendowa akcja świętokrzyskiej policji. Tym razem funkcjonariusze pod szyldem „Zdrowa i bezpieczna podróż” uczulali kierowców na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w czasie wakacyjnych wyjazdów. Policjanci do współpracy zaprosili ratowników medycznych, a także ekspertów jednego ze świętokrzyskich salonów optycznych.

O kolejne 0,3 proc. spadła stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim. Aktualnie wynosi 8,1 proc. i osiągnęła najniższy wynik w XXI wieku.

Trwa akcja informacyjna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja rozpoczęła wysyłkę listów z informacją o wysokości przyszłych emerytur.

Aż 86 procent Polaków uważa, że czuje się bezpiecznie w swoim kraju i aż 93 procent deklaruje, że czuje się bezpiecznie w okolicy, w której mieszka. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Komendę Główną Policji w pierwszym półroczu 2018 roku. A jak jest w województwie świętokrzyskim?

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej oraz 75. rocznicę pacyfikacji wsi Michniów uczczono dziś podczas uroczystości w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Obchody swoim patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Strona 1 z 84

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna