Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Prawie stu nauczycieli z regionu świętokrzyskiego wzięło udział w konferencji inaugurującej projekt „Teatralna Przygoda”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ma upowszechniać w szkołach naszego regionu różne formy teatralne, uwrażliwiając uczniów na piękno otaczającego ich świata.

Wiatr łamał drzewa

Świętokrzyskie / 24 września 2018 /

Minionej nocy nad regionem świętokrzyskim przechodził niż niosący silne opady deszczu i porywisty wiatr. W wyniku trudnych warunków doszło do wielu interwencji strażaków. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Bez prądu jest 24 tysiące gospodarstw domowych.

Uwaga na oszustów telefonicznych!

świętokrzyskie / 21 września 2018 /

Dzięki czujności pracowników banku nie doszło do oszustwa, którego ofiarą miał paść 78-letni kielczanin. Do mężczyzny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Poleciła mu wypłacić z konta bankowego pieniądze, które mieli ukraść hakerzy.

Kończy się budowa nowego toru w rejonie Czarncy. Łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Koszt inwestycji to ponad 40 milionów złotych.

30 wystawców i 500 miejsc pracy czekało na wszystkich zainteresowanych na kolejnych Powiatowych Targach Pracy, które tym razem odbyły się w Rakowie. Choć bezrobocie od kilkunastu lat jest na najniższym poziomie, to na piątkowym spotkaniu nie brakowało ani wystawców, ani samych bezrobotnych.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w latach 2019-2028 przeznaczy 36 miliardów złotych na nowy Fundusz Dróg Samorządowych. Dzięki dofinansowaniu powstaną nowe drogi, a stare zostaną przebudowane i wyremontowane. Część z tych pieniędzy wpłynie do województwa świętokrzyskiego.

Rolnicy, których uprawy dotknęła susza mogą liczyć na wsparcie ze strony Rządu. W pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone wnioski rolników, w których gospodarstwach susza spowodowała straty w uprawach w wysokości co najmniej 70 %. Stawka pomocy w takiej sytuacji wynosi 1 tysiąc złotych do hektara. Jeśli strata wyniosła poniżej 70% rolnicy mogą liczyć na 500 zł wsparcia do hektara.

Wodociągi Kieleckie rozpoczynają budowę kanalizacji w północnej części gminy Masłów. W Mąchocicach Kapitulnych uroczyście podpisano umowę z wykonawcą pierwszej części inwestycji.

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczy prawie 5 milionów złotych, na wyposażenie szkół w 49 gminach regionu w nowoczesne pracownie informatyczne.

Znamy Talenty Świętokrzyskie

Kielce / 20 września 2018 /

Rekordowa XIX edycja „Talentów Świętokrzyskich” – Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował dzisiaj o przyznaniu 55 nagród i wyróżnień w ramach tegorocznej edycji „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”. Komisja ds. nagród sprawdziła i oceniła pod względem formalnym i merytorycznym 94 wnioski, do nagród rekomendując 46 kandydatów (41 nagród indywidualnych i 5 zespołowych), a 9 – do wyróżnień. I taką ostateczną decyzję przyjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 12 października w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Przed mieszkańcami regionu świętokrzyskiego kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych.

„Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość” – taką nazwę miała konferencja dotycząca polityki społecznej, która odbyła się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wzięła w nim udział minister Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Strona 1 z 110

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna