online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kłopotów z Siecią Szerokopasmową Województwa Świętokrzyskiego ciąg dalszy. Firma, która jest operatorem publicznej infrastruktury mającej dostarczać szybki internet nie wywiązuje się z postanowień umowy. Przede wszystkim nie płaci w terminie za dzierżawę urządzeń.

Województwo przyciąga turystów

Świętokrzyskie / 19 marca 2018 /

Województwo świętokrzyskie przyciąga coraz więcej turystów. W 2017 roku w regionie udzielono niemal milion siedemset tysięcy miejsc noclegowych. Dla porównania, w 1998 roku udzielono o milion noclegów mniej. Według najświeższych statystyk, wśród najpopularniejszych atrakcji znajduje się Jurapark w Bałtowie, klasztor na Świętym Krzyżu oraz Zamek Królewski w Chęcinach. Tylko te trzy miejsca w ubiegłym roku odwiedziło ponad 850 tysięcy gości.

Radni wojewódzcy chcą utworzyć Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Organ zajmie się sprawami dotyczącymi bezpośrednio młodych mieszkańców regionu. Podobnie jak „dorosła” rada, zespół przedstawicieli świętokrzyskich uczniów i studentów miałby pracować w komisjach problemowych.

Cytobus, czyli mobilny gabinet ginekologiczny rusza w trasę po świętokrzyskich gminach. Dziś zatrzyma się przed Urzędem Gminy w Brodach. Będzie tu dyżurował do godz. 14.

60 najlepszych uczniów ze świętokrzyskich szkół zmierzło się w wojewódzkim etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować województwo w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie.

Prawie 3 miliony na projekty podnoszące kwalifikacje wśród dorosłych. Zrealizuje je pięć organizacji, które swoimi szkoleniami obejmą mieszkańców obszarów tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Chodzi o okolice Ostrowca Świętokrzyskiego czy Starachowic. Docelowo, nowe kwalifikacje pozyska prawie 400 osób. Ponadto, 600 osób skorzysta z pozaszkolnych form kształcenia.

Do sześciu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego dzwoniła wczoraj kobieta podając się za wnuczkę i usiłując wyłudzić pieniądze na „załatwienie sprawy” związanej z rzekomym wypadkiem samochodowym. W większości przypadków seniorzy wykazali się opanowaniem i nie dali się nabrać oszustom. Tylko jedna z osób, 78-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego zgłosiła się do Komendy Policji celem zapłacenia pieniędzy.

Ścieżka rowerowa o długości niemal 38 kilometrów powstanie na południu regionu. Powstanie ona na terenie gmin Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica. Chodzi o tereny Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego i Natura 2000. Oprócz asfaltowej drogi powstaną także miejsca edukacji ekologicznej i infrastruktura towarzysząca.

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy, w którym leczeni będą wentylowani pacjenci z ciężką niewydolnością oddechową planuje utworzyć dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała  w Czerwonej Górze.   Byłby to pierwszy tego typu ośrodek w woj. świętokrzyskim.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu lek Zinbryta stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Lek może mieć szkodliwe działanie.

Osuwiska przy drodze powiatowej w miejscowości Przeuszyn niedaleko Ćmielowa zostaną zabezpieczone. Mieszkańcy tamtych okolic czekali na tę inwestycję kilka lat. Będzie ona kosztowała około 2,5 miliona złotych z czego 80 proc. to dofinansowanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Gdyby nie to wsparcie, siłami własnymi powiatu nie przeprowadzilibyśmy tych prac – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.

Kolejne ofiary tlenku węgla

Powiat jędrzejowski / 11 marca 2018 /

Dwie osoby nie żyją po zatruciu tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w Nagłowicach (powiat jędrzejowski).

Za przestrzeganie praw pracowniczych, dbałość o bezpieczeństwo, tworzenie dobrej atmosfery dla zatrudnionych i dla związków zawodowych – za to „Solidarność” po raz dziesiąty nagrodziła pracodawców. Nagroda „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” trafiła do 27 instytucji, z czego 3 działają na terenie województwa świętokrzyskiego.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych i współdziałanie podczas wypadków – to cele porozumienia podpisanego pomiędzy kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a świętokrzyskimi strażakami. Współpraca ma polegać na szybkiej wymianie informacji o aktualnym stanie na drogach i zaistniałych trudnościach.

Strona 1 z 68

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna