Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Zabawek moc!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Publicystyka

Zabawek moc!

Kielce / 22 listopada 2018 / Tekst

Szósty grudnia, czyli dzień Świętego Mikołaja, zbliża się wielkimi krokami. Tradycyjnie tego dnia obdarowujemy najbliższych upominkami. Możliwości uszczęśliwienia najmłodszych jest bardzo dużo. Zabawki, słodycze, ubrania, wejściówki do bawialni. Co wybrać? Warto zastanowić się wcześniej.

Każde dziecko lubi się bawić, więc radość sprawią mu na pewno zabawki. Potwierdza to Robert Woś ze sklepu „Zabawki z Klasą”. Od nas, rodziców, zależy, co wybierzemy, bo oferta jest naprawę szeroka. – Jeżeli chodzi o najmłodszych, to najpopularniejsze są zabawki kreatywne, czyli takie, które wniosą coś w rozwój dziecka. Rodzice bardzo chętnie kupują Arkę Noego czy Domek Odkrywcy. Mają one wiele funkcji, które pozwalają dzieciom poznawać świat i nabywać nowe umiejętności – mówi Woś.

Coś dla dziewczynki…

W przypadku dziewczynek nieustającą popularnością cieszą się lalki. Są one bez porównania nowocześniejsze niż te, którymi bawiły się nasze mamy czy babcie. – Sprzedajemy dużo lalek hiszpańskich, które są odwzorowaniem dzieci z różnych krajów. Są wśród nich Eskimoski, Afrykanki czy Słowianki. Dodatkowo każda lalka ma inny wyraz twarzy. Bardzo popularne są również lalki-przytulanki, miękkie i miłe w dotyku. Klienci kupują też lalki Baby Born, czyli bobasy z różnymi dodatkami – informuje Robert Woś. Dodaje, że doskonałym prezentem dla dziewczynek są również drewniane zestawy, np. domki czy kuchnie, a także wózki, w których mogą wozić lalki.

Bardzo popularną zabawką dla dziewczynek w wieku od pięciu lat jest też LOL. To małe, kolekcjonerskie laleczki niespodzianki. Każde opakowanie składa się z kilku zaskakujących warstw, a odkrywanie ich jest za każdym razem niesamowitą przygodą.

… i dla chłopca

A jaki upominek wybrać dla chłopca? – Na topie są zdalnie sterowane samochody, którymi można się bawić nie tylko w domu, ale też na podwórkowym błocie, żwirze, a nawet w wodzie o głębokości do 30 centymetrów. Są też takie, które odbijają się od ścian, mają pompowane koła i jeżdżą zarówno na podwoziu, jak i na… dachu. Chłopcy chętnie bawią się również robotami, które można zaprogramować i sterować nimi za pomocą tabletu czy telefonu. W sprzedaży mamy także roboty podwójne, którymi dziecko może bawić się wspólnie z rodzeństwem czy rodzicem – wylicza Robert Woś.

Innym pomysłem na prezent dla chłopców mogą być klocki lego, dinozaury czy zabawki z bohaterami bajkowymi, np. Super Wings czy Psim Patrolem.

Chłopców, ale i również dziewczynki powinny ucieszyć Marioinexy, czyli tzw. klocki miniwafle. – To proste, ale najbardziej kreatywne klocki, jakie można sobie wyobrazić. Uruchamiają lewą półkulę mózgową, odpowiedzialną za kreatywność, za myślenie i za analizę. Działają nawet jako gumka do ścierania – poleca Robert Woś.

Bardzo popularne są również gry planszowe, gry edukacyjne, drewniane zabawki, puzzle tematyczne tradycyjne i 3D, mówiące pióra i książki. – Gry to  doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi i na nawiązanie z nimi kontaktu. Wybór jest naprawdę duży, bo każdy z wiodących producentów ma jakąś topową grę. Wiele z nich to gry edukacyjne, które pozwalają zdobyć nową wiedzę. Mamy też w sprzedaży masę gier planszowych typu bierki, Chińczyk, grzybobranie czy kapsle. Są one w większości przeznaczone dla dzieci w wieku od pięciu lat – relacjonuje sprzedawca.

Poleca także książki z serii „Czytaj z Albikiem”, do których dołączone jest mówiące pióro. Działa ono również jak pendrive i można na nie wgrać na przykład muzykę czy e-booka. Książki mają różną tematykę, uczą między innymi pisania, czytania i języka angielskiego.

Wyjątkowe ubranka

A co, jeśli nie zabawka? Ewelina Kisiel, która wspólnie z Magdaleną Szlufik prowadzi od roku sklep Baby Lux, zachęca do kupowania dzieciom ubrań: – Najlepiej sprzedają się spódniczki z falbankami. Kochają je wszystkie dziewczynki, bo mogą poczuć się w nich jak księżniczki. Mamy też piękną kolekcję hiszpańskich ubranek. Są wygodne i ładne, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Niejeden chłopiec i niejedna dziewczynka marzy na pewno o butach ze świecącą podeszwą. Z kolei nastolatkom można kupić kamizelki, futerka, tiulowe spódniczki czy skórkowe spodenki. – Polecamy także biżuterię, ozdoby do włosów, plecaki, rękawiczki i czapki z naturalnymi jenotami. Wszystkie ubranka i inne przedmioty możemy zapakować w ozdobne pudełka – dodaje Ewelina Kisiel.

Plac zabaw i trampoliny

Ciekawym pomysłem zamiast tradycyjnego prezentu może być również wejściówka do bawialni czy innego miejsca, w którym dzieci aktywnie spędzą czas. – Proponujemy plac zabaw dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat albo trampoliny, na których mogą się bawić samodzielnie dzieci od siedmiu lat. Młodsze, od pięciu do siedmiu lat, mogą skorzystać z tej części parku, ale musi im towarzyszyć opiekun – informuje Wiktoria Sępioł-Szablicka, menedżer Parku Rozrywki FlySky w Kielcach.

– Wejście wykupuje się w formie zaproszenia, które można wykorzystać w dowolnym terminie. Mamy wejściówki na godzinę lub dwie albo karnet open na cały dzień. Na plac zabaw można przyjść o dowolnej porze, natomiast jeśli chodzi o trampoliny, wejście odbywa się o pełnych godzinach, bo wcześniej jest przeprowadzana rozgrzewka z trenerem – uzupełnia menager FlySky.

***

Jak widać, oferta prezentowa jest bardzo bogata. Warto jednak nie czekać z zakupami do ostatniej chwili. Najważniejsze, żeby upominek sprawił radość, bo chyba nikt nie chciałby być smutny w dzień Świętego Mikołaja.

Beata Kwieczko

ZOSTAW KOMENTARZ