smartwatch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Witamy!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Publicystyka

Witamy!

Kielce / 11 czerwca 2017 / Tekst

Pięć dni dzieli nas od rozpoczęcia młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 – drugiej pod względem znaczenia imprezy zorganizowanej w Polsce przez UEFA. Trzy mecze grupowe turnieju zostaną rozegrane w Kielcach. Emocji, nie tylko sportowych, nie zabraknie.

Kielce na czas turnieju staną się bazą reprezentacji Anglii, która tutaj rozegra wszystkie trzy spotkania pierwszej fazy. „Synowie Albionu” zamieszkają w hotelu Binkowski, a już od wtorku rozpoczną treningi na boisku przy ulicy Kusocińskiego.

Centrum zatętni życiem

– Oficjalne powitanie kadry nastąpi we wtorek o godzinie 11. Chcemy, aby kibice wypełnili liczące nieco ponad 300 miejsc trybuny. Zrobimy wszystko, aby Anglicy czuli się tutaj jak u siebie – mówi Katarzyna Telka, kierownik Referatu Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Kielcach.

Przed pierwszym spotkaniem turnieju stolicę Świętokrzyskiego zaleje szwedzka fala. Chodzi oczywiście o kibiców reprezentacji „Trzech Koron”, która w Polsce będzie broniła mistrzowskiego tytułu zdobytego przed dwoma laty w Czechach. Według prognoz do Kielc może dotrzeć w czwartek około cztery tysięcy fanów ze Skandynawii. Dodatkowo w czasie imprezy do naszego miasta przyjedzie grupa blisko tysiąca Słowaków i siedmiuset Anglików.

– Liczba kibiców będzie większa od tej, która może wejść na stadion. Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie i mamy kilka pomysłów na to, jak zagospodarować im czas – zapewnia prezydent Wojciech Lubawski.

– Chcemy, aby podczas tego piłkarskiego święta kielczanie zintegrowali się z kibicami z innych krajów. W trakcie turnieju centrum będzie tętniło życiem. Na Rynku zorganizujemy między innymi dni szwedzkie, angielskie i słowackie – informuje Katarzyna Telka.

I tak 16 czerwca po spotkaniu Szwecja-Anglia będzie można pobawić się przy utworach takich zespołów, jak ABBA i Roxette, dwa dni później sceną zawładnie grupa wykonująca covery Beatlesów. Przyjezdni będą mogli pobrać też przewodniki oraz foldery informujące o walorach turystycznych miasta i regionu w punktach informacyjnych: stałym na Placu Artystów oraz specjalnie przygotowanym na czas EURO. Dodatkowy punkt na trzy dni turniejowe otworzą sami Szwedzi na placu przed dawnym budynkiem UJK przy ul. Leśnej. 16 czerwca fani „Trzech Koron” planują również przemarsz z Rynku na Kolporter Arenę.

Wobec ostatnich zamachów terrorystycznych w Zachodniej Europie na polskim turnieju najważniejsza będzie kwestia bezpieczeństwa. – Wszystkie służby są przygotowane na wszelkie scenariusze, ale wewnętrznie mam pewność, że do niczego złego nie dojdzie i będzie to wspaniałe święto – zapewnia Lubawski.

Będzie rekord?

W młodzieżowym Euro w Polsce po raz pierwszy zamiast ośmiu drużyn zagra dwanaście, a więc kibice zobaczą więcej spotkań. Co ciekawe, podczas takich turniejów stadiony zwykle święcą pustkami, ale u nas będzie inaczej. Kieleckie bilety na hitowe starcie Polska-Anglia zostały już dawno wyprzedane, choć wciąż można kupić wejściówki na dwa pozostałe spotkania. – Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem strony bilety.u21poland.com. Bilety można kupować niemal do rozpoczęcia spotkania – wyjaśnia Katarzyna Telka.

***

Jedno jest pewne: w najbliższych dniach czeka nas wielkie piłkarskie święto. Spotkania młodzieżowego Euro obejrzy grubo ponad 150 milionów ludzi na całym świecie, a o Kielcach usłyszą nawet w Australii czy kilku afrykańskich państwach, które przeprowadzają transmisje z imprezy. Czy można sobie wyobrazić lepszą promocję?

Damian Wysocki

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna