Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka»Trwają matury

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Publicystyka

Trwają matury

Kielce / 13 maja 2018 / Tekst

Do 25 maja potrwają tegoroczne egzaminy maturalne. Absolwenci liceów i techników mają już za sobą najważniejsze testy. 4 maja sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego. Na poziomie podstawowym, przygotowanym w nowej formule, pojawiła się rozprawka zatytułowana „Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie?”. Maturzyści musieli odwołać się między innymi do „Lalki” Bolesława Prusa.

Tegoroczni absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego  przyznali, że spodziewali się innej lektury. – Sądziliśmy, że będzie to utwór nawiązujący do Polski i odzyskania niepodległości. Tymczasem takiego tematu w ogóle nie było. Myślę, że będzie dobrze  – powiedział nam Arek Lech.

Drugim tematem do wyboru była interpretacja wiersza Ernesta Brylla. 4 maja maturzyści pisali także egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Z kolei 7 maja przyszedł czas na matematykę. Po egzaminie humory dopisywały zdającym. – Zadania były tak proste, że zastanawiałyśmy się, czy dobrze to robimy – mówiły uczennice z kieleckiego „Śniadka” i „Kopernika”.

8 maja odbył się egzamin z języka angielskiego. Również i w tym przypadku większość zdających nie narzekała. – Podstawa była prosta – twierdzili zgodnie pytani przez nas absolwenci I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

W tym tygodniu na maturzystów czekają egzaminy z przedmiotów dodatkowych, między innymi fizyki, astronomii i chemii, a także języki: niemiecki, rosyjski i francuski. Wyniki tegorocznych matur będą znane 3 lipca.

Iwona Gajewska-Wrona

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna