Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Połowę urlopu spędziłem oglądając Igrzyska. I nie żałuję.

Już za rok zacznie się „wygaszanie” gimnazjów. To jeden z najważniejszych punktów reformy systemu edukacji, zapowiedzianej przez MEN. Czy nauczyciele mają się czego bać?

Termomodernizacja ŚwiętokrzyskiegoCentrum Psychiatrii oraz nowa usługarecyklingowa i wdrożenie produkcji stolarkiprzeciwpożarowej w firmie ESKA toprzykłady projektów zrealizowanych w ramachRegionalnego Programu OperacyjnegoWojewództwa Świętokrzyskiego w latach2007-2013.

Z wicepremierem, ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim rozmawia Piotr Natkaniec.

Rodzinny Ogród Działkowy „Kadzielnia” w Kielcach obchodzi w tym roku 90-lecie istnienia. Na przełomie lat zmieniał się jego wygląd, a ogródki przejmowały kolejne pokolenia działkowców. Jedno pozostało niezmienne – ich zapał. Skąd się on bierze?

W historii polskiego oręża są bitwy, które wpłynęły na losy Polski i Europy. Był to nie tylko wysiłek militarny, ale również zaangażowanie ducha. Wojsko polskie swe zwycięstwa odnosiło także przy wsparciu Opatrzności walcząc pod sztandarem z napisem: „Bóg Honor Ojczyzna”. 

W latach 2007-2013 ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego skorzystało wiele firm. Dzięki zakupowi innowacyjnych urządzeń zwiększono produkcję i zatrudnienie, umacniając pozycję na rynku. Nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020 to kolejna szansa dla przedsiębiorców.   

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pokazały, że Kościół katolicki jest żywy i młody, pełen nadziei, wiary i miłości. Młodych ludzi różnych narodowości, języków, kultur zgromadził i połączył Jezus Chrystus. 

Wprawdzie dla najwytrwalszych rowerzystów sezon rowerowy trwa cały rok, to dla tych mniej doświadczonych okres wakacji jest idealną porą na odkurzenie i wyjęcie z piwnicy swoim dwóch kółek. Podpowiadamy, które trasy rowerowe wybrać na weekendową przejażdżkę.

Był rok 1943. Z obozu pracy przy ulicy Stolarskiej uciekło trzech Żydów. Dwóch zastrzelili Niemcy. Jeden przeżył. Ukrył się w ustępie. Nocą, ranny, zapukał do domu Józefy Kobyłko przy ulicy Skrajnej.

Co roku do Miejskiego Zarządu Dróg spływa kilkadziesiąt wniosków dotyczących remontów ulic. Mieszkańcy wołają o pomoc, a drogowcy bezradnie rozkładają ręce. Czy rzeczywiście nic nie da się zrobić?

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko okazja do głębokiego przeżywania wiary w międzynarodowym gronie. Przykład Katarzyny i Kamila Łapów pokazuje, że to również sposobność do… złożenia przysięgi małżeńskiej. Para pobrała się w 2013 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Brazylii. Ceremonia odbyła się w kościele w Kurytybie.

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży, kilka dni temu gościł w Polsce papież Franciszek. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi przyjechały do Krakowa – bazy ŚDM. Nie przypadkiem właśnie tam. Kraków to miasto – w kontekście wiary – wyjątkowe.

Strona 9 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay