Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Publicystyka

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

PUBLICYSTYKA

Pomimo szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej i surowych kar, pijani kierowcy nadal są w Polsce prawdziwą plagą. Niestety, w wyniku czyjejś głupoty, życie tracą niewinni ludzie.

Rozsądne odchudzanie jest dziś bardzo trudne. Kobiece pisma przepełnione są poradami i dietami, które rzekomo pomogą szybko zrzucić zbędne kilogramy. Niestety, większość z nich powoduje osłabienie organizmu i niemal natychmiastowy powrót do dawnej wagi. Jak więc odchudzać się skutecznie?

Przełom listopada i grudnia przywitał nas opadami śniegu. Ziemię przykrył biały puch, który od razu rozbudził apetyty wszystkich fanów sportów zimowych. Ale na śnieżne szaleństwo na nartach czy desce trzeba jeszcze poczekać. Do większych mrozów.

Na Szwedach jednak można polegać. To naród, który ma w swych szeregach prawdziwie czujnych synów. Jak ten obywatel miasteczka Boras, który kilka tygodni temu złożył doniesienie na policję, zbulwersowany rasistowskimi treściami zwartymi w Pippi Langstrumpf Astrid Lindgren. Interweniował, bo przedszkolaki usłyszały z ust czytającej im książkę pani, że ojciec Pippi był „murzyńskim królem”, co – jego zdaniem – jest ewidentną oznaką dyskryminacji rasowej i sytuuje bohaterkę niebezpiecznie blisko rasizmu i zachowań ksenofobicznych. Spłoszona dyrektorka przedszkola stwierdziła, iż istotnie doszło do „smutnego” incydentu, a niefortunne sformułowanie Pippi określiła jako nielicujące z wartościami prowadzonego przez nią przedszkola. Poważnie.

W historii Kielc znajdziemy nazwiska, które nie utrwaliły się w pamięci ogółu. Czasem niesłusznie. Jedno z nich to profesor Adam Miętus. Ceniony nauczyciel łaciny, języka niemieckiego i historii klasycznej. Kształcił uczniów prestiżowej kieleckiej szkoły średniej, a także… aktorów.

Na termometrze okolice zera, pada śnieg, do pracy zaledwie kilka minut. Przekręcamy kluczyk i… nic. Padł akumulator. Jak uchronić się przed takim scenariuszem i czym się kierować, kupując nowy akumulator?

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by przestrzegać podstawowych zasad prawidłowego odżywiania. Tylko tak możemy uchronić się przed wieloma problemami.

Rozmowa z pułkownikiem Pawłem Chabielskim, nowym dowódcą Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Lalki, samochody, gry planszowe, zabawki edukacyjne, a może wizyta w bawialni? Pomysłów na mikołajkowe prezenty jest mnóstwo. Co najczęściej wybierają rodzice dla swoich pociech?

Auta używane nadal kupujemy najczęściej. Jak zabrać się do zakupu, byśmy potem nie żałowali?

W województwie świętokrzyskim brakuje miejsc na oddziałach rehabilitacji neurologicznej, czyli dla pacjentów na przykład po udarach lub operacjach tętniaka. Te braki odczuwają na przykład chorzy, którzy starają się o rehabilitację w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

W Niemczech jest coraz ciekawiej. Powojenna historia tego państwa nie zna sytuacji, by po wyborach nie udało się utworzyć rządu. Zawsze jakoś te koalicje klecono, a tym razem – ani rusz. Możliwe są nawet nowe wybory, w których partia Angeli Merkel może jeszcze bardziej stracić poparcie. Niemcy mają więc niezłe kłopoty na głowie, a tu najwyraźniej dojdzie im jeszcze jeden – reparacje. Nad tym tematem zbierają się w Niemczech coraz cięższe chmury.

Cztery osoby, ponad trzydzieści krajów i blisko pięćdziesiąt tysięcy kilometrów do pokonania busem – tak w skrócie wygląda plan podróży wzdłuż zachodniego i wschodniego wybrzeża Afryki, w którą w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wyruszą kielczanie. Akcja ma cel charytatywny.

Zakupy, spotkanie z przyjaciółmi, wizyta w SPA – kobiety mają wiele sposobów na poprawę humoru. Niewątpliwie jedno z pierwszych miejsc na tej liście zajmuje makijaż. Perfekcyjny wygląd cieszy i dodaje pewności siebie. Podpowiadamy więc, jak zadbać o to, by nasz make-up wyglądał idealnie.

Strona 9 z 100

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna